Skocz do zawartości

Podziekowanie i jescze ejdno male pytanie


Proxy

Recommended Posts

WItam
Bardzo dziekuje za odpowiedz ,wiem ze wsyztsko jest na stronie i sory ze pytam o to co mozna tam znalezc ,ale materialu duzo a czsu malo wiec dosc pobierznie przegladalem jej zawartosc .jescze mam jedno pytanie jelsi mozna czy nieorientuje sie ktos jak zmienic rodzaj czcionek w calym programie chcodzi o to zeby satele stringi ,zmieniajace sie stringi ,napisy na batonach itp. malo ta sama czcionke i czy idzie zmienic tlo w batonach z szarego na jakis inny ??
Z gory serdecznie dizekuje za odpowiedz i pozdrawiam
kyjo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tła w batonach 8) nie idzie zienic - dziwna sprawa ale nie idzie. A co do Czcioni to porostu masz sobie zmienna HFONT i uzywasz funkcji CreateFont i wybierasz ja w danym kontekscie HDC poprzez funkcje GetObject. A jesli chodzizeby wszedzie zmienic czionke to ja sam bym takei cos potrzebowal wiec przylaczam sie do pytania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jedynie sposób, żeby zmienić czcionke w kontrolkach DialogBoxa (czyli jest ona dobra tylko dla aplikacji DialogBased).
DialogBoxa tworzymy korzystając z szblonu w pliku zasobów. W szblonie tym dodajemy linjke:

[b]FONT[/b] 20, "Arial", 0, 0, 0x0

gdzie: pierwszy parametr to wielkosc, drugi "rodzina" czcionki, czwarty to pochylenie (1=kursywa), reszta - nie wiem 9_9 . Nalezy jednak pamietac, ze zmiana rozmiary czcionki zmienia wielkosc jednostki w jakich mierzy sie rozmiar dialog boxa. Czyli, jezeli dacie taka czcionke jak wyzej, to dialog box bedzie wygladal, jak by byl stworzony dla niewidomych ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...