Skocz do zawartości

Co sądzicie o najmie długoterminowym?


vlvv

Recommended Posts

Aktualnie rozważam zmianę mojego samochodu na nowy. Lubię go ale koszty naprawy powoli mnie zabijają tak więć chyba jednak przyszedł na niego czas. Poza tym jest na mnie a nie na firmę tak wiec nie mogę wrzucac kosztów co mnie dodsatkowo wkurza.

Rozważam obecnie najem długoterminowy samochodu na pewien czas. Ewentualnie leasing. Czy macie jakieś doświadczenia w jednym i w drugim temacie? Czy obie raty można wrzucić w koszty?

No i jak realnie przedstawiają się koszty w przypadku wynajmu albo leasingu na rok czy dwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leasing, a wynajem to dwie różne kwestie. Wynajem długoterminowy to po prostu jak sama nazwa wskazuje wynajmujesz dane auto na dany okres, kwestia warunków - czasem są limity km, czasem inne warunki. Dostajesz fv vat za wynajem i wrzucasz w koszty. Natomiast co do leasingu to wpada jako zobowiązanie Twojej firmy i musisz mieć zdolność finansową. Możesz rozwazyć dwie opcje leasingu, operacyjny - własnośc banku całkowita do wykupu i tu jak nie chcesz samochodu, możesz go nie wykupić. Natomiast co do finansowego to z każdą ratą samochod w jakiejśc części jest Twój. Fv również wrzucasz w koszty.  Jeśli chodzi o mnie to zdecydowałem się na najem długoterminowy bo nie interesował mnie wykup samochodu ( po zdaniu wolę sobie wziąć coś nowego). Firm wynajmujących samochody jest wiele, jeśli chcesz sobie więcej poczytać to zobacz sobie stronę master1/masterlease. OBecnie jest to największa firma wynajmująca samochody w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam doświadczenia z leasingiem i wynajmem. Teraz na własnym wynajmuję. Wzialem hybryde, codziennie caluje w myślach bak, bo spala mi 3 litry niecałe na mieście a przy tych cenach... polecam wynajem jak nie chcesz o wszystko musieć się zatroszczyć i jak chcesz zmieniać auto co 2-3 lata. Jesteś vatowcem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej Ci się to opłaci, wrzucisz sobie ratę w koszty i nie będzie Cię to tak wiele kosztowało. Poza tym w jednej racie znajdziesz wszystko, ubezpeiczenie i wszystkie inne dodatkowe opłaty o których często nie wspomina się przy leasingu. Tak jak osoba powyżej pisze, zerknij sobie na stronę master1, a najlepiej wybierz się do nich na plac, tam jest więcej samochodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dużo tutaj zalezy od tego na ile potrzebne jest Ci auto. Jesli chcesz samochód na rok czy na dwa i potem chcesz wymienić na nowy to najem będzie bardziej opłacalną opcja.

Jeśli jednak planujesz jeździć dłużej, to bierz leasing. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...