Jump to content

Alex

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Alex

 • Rank
  Newbie
 1. Witam, mam mały problem, piszę program w javie i z tego co pamiętam jeszcze z c++ to jak przekazuję funkcji zmienną to wtedy tworzona jest jej kopia i że powinno się przekazywać wskaźnik i wtedy operować na zmiennej a nie na jej kopi. Jednak jak pisze w javie void funkcja(int* x); to intellij zgłasza mi: cannot resolve symbol 'x'
 2. W IntelliJ ta opcja nazywa się Identifier under caret oraz Identifier under caret(write) ale nie mogę znaleźć takiej opcji w ustawieniach Eclipsa.
 3. Witam, próbuję skonfigurować eclipsa i mam mały problem. Udało mi się zmienić styl na jakiś ciemny, dostosować kolorowanie składni ale mam jeden mały problem. Po kliknięcie na np. zmienną temp w całym kodzie podświetla wystąpienie tej zmiennej i tu jest mały problem bo podświetla na biało a jak mam ciemne tło i a zmienne są kolorowane jasną czcionką to nic nie widać po tym podświetleniu. Kurde szukam i nie mogę znaleźć, żeby zmienić ten kolor podświetlenie. Wiecie może jak ta opcja się nazywa. Mam jeszcze drugi problem bo patrzę po menu i nie mogę znaleźć opcji dotyczących toolbaru jedynie zna
 4. Zainstalowałem RabbitVCS. Sklonowałem swoje repozytorium z githuba. Wszystko się ładnie pobrało. Dodałem nowy plik dałem zatwierdź wybrałem dodany plik wpisałem wiadomość i dałem OK. Następnie daję Push i po chwili pojawia mi się komunikat fatal: could not read Username for 'https://github.com': No such device or adress Zakończono
 5. Alex

  Importowanie w Java

  Witam mam takie małe pytanko. Jak się powinno importować w Javie i innych jezykach? import javax.swing.*; czy import javax.swing.JLabel; import javax.swing.JButton; Jeśli będę uzywał tylko klasy JButton oraz JLabel. Wydaje mi się, że to drugie rozwiązanie jest prawidłowe. To pierwsze chyba tylko niepotrzebnie zwiekszy objętość programu.
 6. Mam w AVD dodaną i nawet uruchamiam wirtualną maszynę. A jak dam Run Configure jest tam Android Application i jak kliknę na to to tworzy nowe ustawienia i jak tam wszystko uzupełnię to po daniu Run uruchamia się aplikacja na wirtualnej maszynie. Jednak to chyba nie powinno tak wyglądać, że do każdego nowego projektu trzeba osobno tworzyć nowy wpis z ustawieniami. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie co do tego Android Studio, w nim nie można tak jak w eclipsie tworzyć interfejsu graficznie?
 7. Pobrałem paczkę Eclipsa ze strony(http://developer.android.com/sdk/index.html.). Właczyłem Eclipsa. Utworzyłem projekt aplikacji androida. I mam mały problemik, mianowicie gdy klikam w Run->Run to eclipse w żaden sposób nie reaguje nic się nie pojawia.
 8. Witam, czy istnieje jakaś funkcja w javie, która zwraca ilość wierszy wczytanego pliku?
 9. @Karakara Czyli Java nie jest taka przenośna, jak to wszyscy mówią. PhoneGap chyba odpada(przynajmniej na razie), bo jak wynika ze strony projektu nie ma obsługi bluetooth. @Pgonera Nie zależy mi na wyciśnięciu wszystkiego co się da(no przynajmniej na razie). Obecnie przewiduję jakąś prostą komunikację po bluetooth z mikrokontrolerem(może później dojdzie coś więcej). Początkowo myślałem o stworzeniu jedynie na Androida apki. Jednak później pomyślałem, że fajnie byłoby gdyby dało się stworzyć jedną aplikację która działała by na większej ilości platform.
 10. Czy istnieje możliwość napisania jednej aplikacji np. w Javie, która chodziła by pod IOSem, WP8, Androidem, FireFoxOSem, Tizenem oraz Sailfishem. Bądź też jak największą ilością systemów mobilnych. Czy trzeba pisać osobno na każdą z tych platform.
 11. Każdy z obecnych systemów smartfonowych ma swój język do pisania aplikacji. IPhone ma Objective-C, Android ma Javę, .NET dla Windows Phone. Słyszałem, że na FireFox OS aplikacje będą webowe i będzie się je tworzyć w HTML5. Zastanawia mnie jak można tworzyć aplikacje na ten system. Na Tizena chyba też mają chodzić webowe aplikacje.
×
×
 • Create New...