Skocz do zawartości

ulcior

Członkowie
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

    Nigdy

Posty napisane przez ulcior

  1. To zależy :).

    Zend / Symfony - to najbardziej popularne, imho, kombajny, których wiedza otwiera Ci większą furtkę na rynku pracy. Co nie zmienia faktu, że są najtrudniejsze do opanowania, dużo pracy wykonują generatory kodu z poziomu konsoli.

    CodeIngniter / CakePHP - frameworki dosyć popularne i łatwe w przyswojeniu, szybko można robić fajne skrypty, z pracą różnie - można trafić na fajne zlecenia, ale nie ma tak gęsto, jak w przypadku wyżej wymienionych

    Kohana - forowany przeze mnie framework, jeśli mam tworzyć coś od podstaw, to tylko na tym :). Mam swoje biblioteki, które rozszerzają możliwości i tak rozbudowanego frameworka. Dla mnie najważniejsze zalety to HMVC i przejrzysty system porządkowania kodu (nazewnictwo klas, etc.) oraz łatwe dołączanie bibliotek zewnętrznych. Polecam ;).

  2. Wygląda na to, że Twój skrypt generuje kod:

    <thead>...</thead><tbody>...</tbody>
    <thead>...</thead><tbody>...</tbody>
    <thead>...</thead><tbody>...</tbody>

    dlatego jest źle wyświetlany, dla każdej kolumny tworzysz osobny zestaw tbody i thead. Najpierw musisz wyświetlić całą zawartość thead, a dopiero później tworzyć tobdy.

    Wyjmij while poza while'a i powinno pomóc :).

    Możesz sobie też ew. to np. zapisywać do tablic $thead i $tbody i poza pętlami to wyrenderować foreach'em.

  3. Coś takiego Ci się przyda:

    <table>
        <thead>
            <tr>
                <th>Id</th>
                <th>kategoria</th>
                <th>Towar</th>
            </tr>
        </thead>
        <tbody>
            <tr>
                <td>1id</td><td>1kat</td><td>1towar</td>
            </tr>
            <tr>
                <td>2id</td><td>2kat</td><td>2towar</td>
            </tr>
            <tr>
                <td>3id</td><td>3kat</td><td>3towar</td>
            </tr>
        </tbody>
    </table>
  4. Jak już pisał w innym wątku Czysty kod - książka uniwersalna, uczy dobrego kodowania, które później sprzyja poprawkom ;). Czytając ją czasem jednak miałem wrażenie utopijności niektórych rozwiązań, bo w normalnym życiu na stosowanie tych wszystkich zaleceń często nie ma czasu, nawet przy dużych projektach. Jakkolwiek - dobrze sobie wyrabiać nawyki czystego programowania ;).

  5. Do programowania w Javie używam dwóch edytorów: jeśli programuję na piecu, gdzie mam Win, wtedy korzystam z Eclipse'a - dla mnie, po odpowiednim "nasterydowaniu" pluginami narzędzie kompletne (do PHP / Javy / Androida) :).

    Na laptopie, lekko podstarzałym, mam Linuksa i tam stosuję kombinację terminal + jedit z dodatkami. Kombinacja z rodzaju tych "lightweight" ;)

  6. Polecałbym poszukać jakichś książek np. o wzorcach projektowych, etc. PHP to "brudny" język, łatwo w nim narobić potworków - szczególnie na początku przygody. Dobrą pozycją jest też "Czysty kod" - książka uniwersalna, jeśli chodzi o platformę, a dużo ważnych rzeczy można z niej wynieść.

    Vademecum to chyba podstawa, jeśli chodzi o składnię czy stawianie pierwszych kroków, ale brakuje mi tam pragmatycznego podejścia do etapu projektowania aplikacji - MVC, etc. Sam uczyłem się chyba na wydaniu II, więc nie wiem, jak obecnie wygląda ta książka, ale domyślam się, że tak daleko idących zmian w niej nie naniesiono :).

  7. Jasne! Mam koleżankę z podstawówki - nasze drogi rozeszły się po LO, ona poszła na studia z elektronicznego przetwarzania informacji, czy coś takiego i teraz pracuje gdzieś, jako programista Ruby (wcześniej zajmowała się PHP / Zend) - z jakim efektem, to nie wiem, ale, jakby nie było: pracuje w IT :).

×
×
  • Utwórz nowe...