Jump to content

UFO

Members
 • Content Count

  0
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About UFO

 • Rank
  Newbie
 1. Jak nazywa się funkcja, którą mógłbym pobrać ilość elementów zawartych w tablicy? W C++ Builderze mam plik system.hpp a w nim funkcję ARRAYSIZE(), ale nie mogę z niej skorzystać bo pracuje na DevCpp :? . Potrzebny mi bardziej uniwersalny zamiennik .
 2. Czy istnieje jakiś styl dla kontrolki toolbar, który zmusiłby ją do układania przycisków w poziomie a nie w pionie . przykład: 1. tworzę toolbara przez CreateWindowEx 2. dodaję do niego przyciski (narazie wszystko wygląda w porządku) 3. wsadzam toolbara do "banda" (nie wiem jak się to tłumaczy :D ) w moim rebarze i wtedy wszystkie przyciski w toolbarze przylepiają się do lewej jego krawędzi . Tak wygląda mój toolbar w rebarze:
 3. :D no tak... moja wina zadeklarowałem w każdym pliku nagłówkowym po jednej zmiennej. Nikt wcześniej mi nie powiedział że nie wolno tego robić, myślałem że jeżeli mogę zadeklarować zmienną w deklaracji klasy to mogę też zadeklarować zmienną globalną . Szkoda że zdążyłem już wszystko przepisać na Delphi, ale przynajmiej nie ma tam takich ograniczeń. ps: pytań będzie jeszcze bardzo dużo, ale już nie w tym temacie :D .
 4. No tak... na wszystko znajdzie się komunikat, że też wcześniej o tym nie pomyślałem :D .
 5. Może spotkał się ktoś już z tym błędem i wie co on oznacza? :( . O ile dobrze rozumiem to oznacza 'wielokrotne definicje ...', ale każda z wymienionych nazw zmiennych lub funkcji znajduje się w osobnych plikach nagłówkowych a w każdym pliku umieciłem linijki: #ifndef MojaNazwa #define MojaNazwa zawartość pliku #endif ale nic to nie pomogło . I już nie wiem czy to ja coś źle robię czy to edytor się rypnął. Mój log:
 6. Gdy tworzę kontrolkę tab dodaję do niej nowe zakładki to tekst na nich jest domyślnie strasznie gruby i rozmiar czcionki nie bardzo mi odpowiada. Jak to zmienić?
 7. Sorki, chyba trochę namieszałem :D . Robię wszystko tak: 1. Tworzę kontrolkę Tab funkcją CreateWindowEx 2. Dodaję do kontrolki 2 zakładki funkcją TabCtrl_InsertItem 3. Tworzę kontrolkę TreeView funkcją CreateWindowEx i teraz to o co mi chodzi: co mam zrobić aby TreeView znalazł się na jednej z zakładek . LeftTab = CreateWindowEx(0,WC_TABCONTROL,NULL,WS_VISIBLE | WS_CHILD | WS_CLIPSIBLINGS,0,0,200,400,hwnd,(HMENU)1,hThisInstance,NULL); TCITEM item; item.mask = TCIF_TEXT; item.pszText = "Projekty"; TabCtrl_InsertItem(LeftTab,0,&item); //tu problem, co zrobić aby kontrolka TreeView znalazła się na zakładce "Projekty" TreeView = CreateWindowEx(0,WC_TREEVIEW,NULL,WS_VISIBLE | WS_CHILD,0,0,20,20,LeftTab,(HMENU)2,hThisInstance,NULL); item.pszText = "Komponenty"; TabCtrl_InsertItem(LeftTab,1,&item); zakładam że każda zakładka w kontrolce tab jest osobnym oknem posiadajacym swój własny uchwyt :? . Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę
 8. Co mam zrobić aby utworzyć kontrolkę wyświetlaną na zakładce w kontrolce tab? W funkcji CreateWindow trzeba podawać uchwyt rodzica, czy zakładka w kontrolce tab też posiada swój własny uchwyt (a jeśli tak to jak go zdobyć)?
×
×
 • Create New...