Jump to content

Umbrage

Members
 • Posts

  0
 • Joined

 • Last visited

  Never

Umbrage's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Umbrage

  scroll w listcontrol

  Jak się nazywa ta specjalna funkcja? Zakładam, że ten sposób działa nawet gdy lista nie ma aktywnego elementu.
 2. Umbrage

  scroll w listcontrol

  Na liscie mam kilka wierszy, obok scroll. Czy da sie zrobic tak, by po wyczyszczeniu i ponownym zapelnieniu listy suwak stal na starej pozycji, a nie na poczatku?
 3. Ma ktoś jakiś kawałek kodu, który by demonstrował jak obsłużyć pokazywanie się tooltipów po wciśnięciu, bądź najechaniu na pozycję na liście typu list control? Taka lista powinna znikać po ruchu myszką.
 4. Umbrage

  SetCurrentDirectory

  W kodzie mam nastepujacy fragment: char exename[256]; char *a; ... GetModuleFileName(0,exename,sizeof(exename)); a=strstr(exename,"nazwa.exe"); *a=0; SetCurrentDirectory(exename); sa.nLength=sizeof(SECURITY_ATTRIBUTES); sa.lpSecurityDescriptor=NULL; sa.bInheritHandle=false; CreateDirectory("files",&sa); Pobieram pelna sciezke do uruchomionego programu, wyszukuje w niej gdzie sie zaczyna jego nazwa i wpisuje tam 0 aby zakonczyc string i uzyskac tym samym sam katalog, ktory potem ustawiam i zakladam w im katalog. Problem w tym ze na niektorych konfiguracjach program sie wiesza przy SetCurrentDirectory. Czy ktos zna przyczyne dlaczego sie tak dzieje? Wyczytalem w MSDNie o jakims UNICODE dla starszych Windowsow - moze o to chodzi?
 5. Umbrage

  List-view

  Niestety oba nie pomogły. LVS_SHOWSELALWAYS mam zaznaczone w Properties, SetFocus nic nie daje. Da się wywołać komunikat NM_RCLICK dla listy? Prawy klawisz nic nie zepsuje, a gdy wywołam ten komunikat do WM_NOTIFY to lista powinna złapać fucus, bo po kliknięciu go łapie.
 6. Umbrage

  Tray - uciekinier

  To mi przypomina mój przypadek - też ikona znikała po jej dotknięciu. Okazało się że mam błąd w strukturze kodu w switch() i case. Komunikat wywolany po najechaniu się źle kończył i wywoływane było usuwanie ikony. Sprawdź to co do nawiasu.
 7. Umbrage

  Pytania i dygresje :)

  https://msdn.microsoft.com/ - ściągnąć się nie da, ale wszystko masz online.
 8. Umbrage

  List-view

  Mam kilka problemów z list-view, oto one: 1. W WM_INITDIALOG wrzucam na listę pozycje, potem robię ListView_SetItemState(hListBox, 0,LVIS_FOCUSED, LVIS_FOCUSED) żeby fokus złapała pierwsza pozycja na liście. Jednak nie łapie, chyba że kliknę gdzieś w obrębie tej listy (np na białym obszarze), co jest równoznaczne z wywołaniem WM_NOTIFY. Da się to jakoś zrobić od razu? 2. Chcę w pewnym momencie wrzucania pozycji na listę zmienić kolor tekstu. Warunek sprawdza dla każdej pozycji jaki kolor jej nadać i nadaje komunikatem LVM_SETTEXTCOLOR. Problem w tym, że reszta pozycji na liście przyjmuje kolor pierwszego elementu. Wnioskuję z tego, że LVM_SETTEXTCOLOR dotyczy całej listy. Czy jest jakaś inna możliwość zmiany kolorów tekstu na liście?
 9. Przy wyłączaniu kompa przyciskiem w obudowie lub na klawiaturze system się zamyka, jednak mój program jest killowany. Czy przy tym zdarzeniu (tj. wyłączeniu) jest wysyłany jakiś komunikat, dzięki któremu byłbym w stanie zamknąć program poprawnie, zapisując ustawienia do pliku?
 10. Umbrage

  Autostart

  Udało mi się dodać do autostartu, jednak po wczytaniu program nie widzi swoich konfigów. Domyślam się, że nie jest ustawiona poprawna ścieżka i że trzeba ją ustawić ręcznie. Jest też problem przy wyjściu, bo program się wiesza - czyżby i tutaj czegoś zabrakło? Oczywiście przy normalnym odpaleniu wymienione błędy nie wystepują.
 11. Umbrage

  WM_TIMER

  Miałem podobny problem - chciałem otworzyć okno dialogowe z progressem. Okazało się, że nie mogę wrzucić procedury do WM_CREATE, bo najpierw sie wykona, potem sie pokaże. Rozwiązałem to tak, że odpalam timer z niewielkim opóźnieniem. Inicjuje go w WM_CREATE, w WM_TIMER wrzucam kod procedury i jednocześnie go killuje. Rozwiązanie może nie najlepsze, ale działa.
 12. Umbrage

  Autostart

  Witam. Mógłby ktoś wysłać kawałek kodu, który dodawałby program do autostartu? Wiem o HKEY_CURRENT_USER, SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run i przeczytałem artykuł o dodawaniu do rejestru, ale boję się powiązać wszystko w jedno, bo na rejestrze bawić się nie powinno. Poza tym nie bardzo wiem, jak uzyskać ścieżkę uruchomionego programu.
×
×
 • Create New...