Skocz do zawartości

Wyskakuje taki błąd: "A fatal esptool.py error occurred: Failed to connect to ESP8266: Timed out waiting for packet header"


Bartek1

Recommended Posts

Dobry wieczór, robię teraz stację pogodową. Nie działa mi sprawdzanie temperatury, choć wykonywałem wszystkie kroki po kolei. Połączyłem esp8266 i bme280 na płytce stykowej. Kiedy uruchamiam kod sprawdzający temperaturę wyskakuje błąd "A fatal esptool.py error occurred: Failed to connect to ESP8266: Timed out waiting for packet header". Surfowałem po internecie długimi godzinami szukając rozwiązania mojego kłopotu, ale żaden wpis mi nie pomógł. Mam więc prośbę o pomoc. Poniżej przesyłam wszystkie pliki, które mogą okazać się przydatne. Z góry dzięki

Zrzut ekranu (5).png

Zrzut ekranu (6).png

IMG_20240105_184453.jpg

IMG_20240105_184515.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze nie. Jedyne co się zmieniło to to, że kupiłem nowy czujnik bme280, dlatego że w poprzednim było napięcie 5V, a w esp8266 - 3,3V. Aktualny czujnik ma napięcie 3,3V. Ale tak naprawdę to nie poprawiło sytuacji. Jedynie od czasu do czasu zamiast błędu, kod kompiluje się normalnie, ale w serial monitor wyskakują wartości 0.00. Oto aukcja z której kupiłem nowy czujnik: https://allegro.pl/oferta/modul-bme280-dla-arduino-3-3v-12626960602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...