Jump to content

Ruszyły zapisy na kurs programowania C++ dla licealistów


Recommended Posts

W ramach projektu "Young C++ Programmer" 30 warszawskich licealistów, podczas warsztatów odbywających się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, pozna podstawy programowania C++.

"Young C++ Programmer" to projekt edukacyjny z obszaru informatyki, realizowany przez Fundację Inceptio. Jest on skierowany do warszawskich licealistów, którzy podczas warsztatów poznają solidne podstawy programowania C++. Wszystkie zajęcia odbędą się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej ( ul. Koszykowa 75 w Warszawie).

Podczas warsztatów, 30 młodych programistów pozna m.in. podstawy programowania, dowie się na czym polegają różnice w programowaniu strukturalnym i obiektowym. Prowadzący omówią również zagadnienia takie jak kontenery i algorytmy STL oraz grafika 2D. Dzięki udziałowi w zajęciach młodzi ludzie będą mieli szansę rozwinąć swoją pasję oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie programowania, co w warunkach szkolnych często nie jest możliwe.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną 3 weekendowe kursy z zakresu programowania C++. Każdy kurs składać się będzie z 5 spotkań po 5 godzin lekcyjnych. Warsztaty będą poprzedzone testem kwalifikacyjnym, który odbędzie się jeszcze w październiku br. i wyłoni 30 uczestników projektu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy z Politechniką Warszawską.

Więcej o projekcie: www.inceptio.org.pl i na www.facebook.com/FundacjaInceptio

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...