Skocz do zawartości

Nekromancer

Członkowie
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Nekromancer

  1. Potrzebuję zrobić prostą aktywność w aplikacji na androida: mapa google która (początkowo cała) jest zasłonięta szarym lekko przeźroczystym filtrem. Jej odkrywanie będzie się odbywać stopniowo bazując na pozycji GPS. I tutaj moje pytanie, jak się zabrać do rysowania takiego filtru? Jak przechowywać informacje co już jest odkryte a co nie?

     

    Mój wstępny pomysł był żeby opierać to na jakichś kwadratach o określonych rozmiarach. Jeżeli użytkownik znajdzie się w obrębie tego kwadratu to wtedy jest on odsłaniany. Ale wtedy musiałbym przyjąć jakiś promień i rysować gigantyczną ilość figur na mapie. 

     

    Ktoś ma może jakieś inne pomysły?

  2. Ze swojej strony odradzałbym stosowanie tutaj PHP. Python (django), Ruby (on rails) lub Node.js + Meteor spełnią większość twoich oczekiwań. Co do dwustronnej komunikacji - powstało już sporo bibliotek, ja osobiście korzystałem tylko w SignalR pod asp.net i sprawował się bez zarzutu. Powinny być odpowiedniki na inne technologie.

    PS. Naprawdę odradzam PHP, szczególnie teraz kiedy hostingi zaczynają wspierać ciekawsze technologie ;)

  3. FunMan czekaj czekaj... Nie można przekazać referencji? Każdy obiekt dziedziczący po Object w javie jest domyślnie przekazywany przez referencję! Mylisz człowieka!

    Sytuacja wygląda tak, wszystko jest teoretycznie przekazywane przez wartość, ale w przypadku obiektów ta wartość to wskaźnik, także w funkcji operujesz już na tym samym obiekcie. Tylko i wyłącznie typy PRYMITYWNE są przekazywane jako wartość.

    int jest typem prymitywnym, dlatego jeśli chcesz przekazać inta przez referencję to polecam po prostu użyć typu Integer, który działa tak samo ale jest już obiektem dziedziczącym po Object

  4. Polecam przejrzeć kod źródłowy Chromium (podstawa open source do Chroma i wielu innych produktów). Przy przeglądaniu kodu uświadamia sobie człowiek że tam tylko podstawa aplikacji jest w C, a ponad 60% jest napisana w... Pythonie! A ciężko marudzić na słabą wydajność tego produktu.. Ogólnie, google upodobał sobie Pythona (zatrudnia jego twórcę) i na każdym kroku udowadnia że języki skryptowe wcale nie muszą być niewydajne w dziennych zastosowaniach (tutaj kolejny przykład, Gmail jest napisany w 100% w GWT, czyli kod jest w Javie i automatycznie jest to tłumaczone na JavaScript)

    PS. Youtube jest także napisany 100% w Pythonie

  5. Gdyby nie miało sensu to mielibyśmy o wiele mniej aplikacji darmowych na rynku.

    Sam korzystałem tylko z Adsów od googli na androidzie i szczerze mówiąc - nie wiedziałem jak mocno da się rozmieniać grosze. Jednak wychodzę z założenia że powinno się płacić za funkcje, a nie za brak reklam (jako klient właśnie taki system preferuję).

×
×
  • Utwórz nowe...