Skocz do zawartości

Kamatori

Członkowie
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

    Nigdy

Posty napisane przez Kamatori

  1. @bartek (nie mam możliwości odpowiedzi) tchar jest reliktem jeszcze za czasów win98 i milenium. Używając tchara skazujesz się na UTF-16. Dodatkowo używanie tchara wpływa bardzo negatywnie na wydajność programu. Obecnie w najnowszym standardzie zaleca się by używać tchara tylko wtedy, kiedy maszyna docelowa nie wspiera unicode (ale to i tak jest źle widziane).

  2. Obecnie najczęściej spotykam się z char i z UNICODEM. wchar_t używasz głównie jeśli potrzebujesz tablicy znakowej z wartością powyżej 255, albo np lib odgórne wymusza na tobie użycia chara w unicode.

  3. Java. Przewodnik dla początkujących od Oracle. Herbert Schildt <- Napisana bardzo łatwym do przyswojenia językiem.

    Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami. Wiesław Rychlicki <- Dobra do przećwiczenia swoich umiejętności.

    Szkoła programowania C++ wyd. V i VI. Stephen Prata <- biblia dla osób znających język.

    C++ Receptury. D. Ryan Stephens, Christopher Diggins Zbiór przydatnych kodów, zarówno do analizy jak i poduczenia się w języku C++.

    Thinking in C++. Bruce Eckel <- moim zdaniem lepiej napisana od Thinking in Java. Język "inżynierski", ale dla osoby z podstawami nie sprawi dużych problemów.

  4. Tak jak kolega wyżej. Algorytmy + jakiś prosty język na start. Przydatne są serwisy ala: codeacademy czy code school. Prowadzą za rączkę w pierwszych etapach + zmuszają do myślenia w zamian za odznaki ;)

    Jeśli ktoś poszukuje porządnego kursu na poziomie uczelni wyższej to polecam: https://www.udacity.com/ oraz https://www.edx.org/course-list/allschools/allsubjects/allcourses

    (szczególnie udacity jest prowadzone prostym i przyjemnym językiem)

  5. Polecam przeczytać: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

    Od siebie: żeby zrozumieć podstawy algorytmiki i logiki zacznij od Pythona. Jeśli chcesz żeby prowadzono cię za rączkę to bierz JavaScript lub Python z Codeacademy.com

    Jak ogarniesz już podstawy teoretyczne i w miarę zrozumiesz działanie np. pętli, obiektów, konstruktorów to weź się za to co ci najbardziej odpowiada.

    Java wydaje się stabilnym wyborem, podobnie z C++. Dodatkowo opłacalność to nie kwestia języka, a twoich umiejętności. Jeśli jesteś średni to nawet z Javy nie wyżyjesz. Plus nigdy nie skupiaj się na jednym języku. Fakt trzeba szlifować swoje umiejętności, ale zamykając się na inne rozwiązania zrobisz sobie tylko krzywdę. I na koniec. Język to tylko narzędzie, a ty jesteś rzemieślnikiem. Sam wybierasz czego użyć (raz może być to młotek, raz śrubokręt).

×
×
  • Utwórz nowe...