Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie o pomysły na konkretne programiki bo wiem ze najlepiej uczyć się danego języka pisząc konkretne zadania rozwiązujące poszczególne problemy.Macie jakiś informacje gdzie takie zadania programistyczne mógłbym znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Zależy czego dokładnie chcesz się nauczyć. Robienia stron -> rób strony, metaheurystyk -> koloruj grafy :)

A tak na serio, co zawsze warto przećwiczyć w nowym języku:

ciąg fibonaciego : nauka iteracji i rekurencji,'sklep z narzędziami: obiektowość i kolekcje,jw. z zapisem danych do plików: in/out,jw. z gui : gui (html lub lokalny system kontrolek),jw. z wykorzystaniem DB,jw. z technikami przekształcania obiektu na relacyjne dane, typu JPA/Hibernate (chyba, że jesteś fancy i chcesz użyć czegoś typu MongoDB),dla średnio-początkujących: operacje(dodawanie i mnożenie) macierzowe na wątkach: wielowątkowość.

Potem jeszcze jakaś nauka security/session i już możesz robić dowolne rzeczy w danym języku. Dalej to jedynie biblioteki, które są już niezależne od języka.

Musisz też zważyć na uwagę, że niby w każdym języku da się zrobić dowolną rzecz, to nie każdy służy ku temu. Gdzie indziej lepiej użyć skryptów, gdzie indziej języków kompilowanych.

W większości przypadków, przejście z jednego języka na drugi, to kwestia nauczenia się jak zdefiniować klasę, metody i przepływ sterowania (if'y i pętle).

Z prostych zadań to polecam poszukać sobie jakichś list zadań dla studentów informatyki z podstaw programowania i programowania obiektowego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...