Jump to content
Sign in to follow this  
mate_greg

Zadania programistyczne

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie o pomysły na konkretne programiki bo wiem ze najlepiej uczyć się danego języka pisząc konkretne zadania rozwiązujące poszczególne problemy.Macie jakiś informacje gdzie takie zadania programistyczne mógłbym znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy czego dokładnie chcesz się nauczyć. Robienia stron -> rób strony, metaheurystyk -> koloruj grafy :)

A tak na serio, co zawsze warto przećwiczyć w nowym języku:

ciąg fibonaciego : nauka iteracji i rekurencji,'sklep z narzędziami: obiektowość i kolekcje,jw. z zapisem danych do plików: in/out,jw. z gui : gui (html lub lokalny system kontrolek),jw. z wykorzystaniem DB,jw. z technikami przekształcania obiektu na relacyjne dane, typu JPA/Hibernate (chyba, że jesteś fancy i chcesz użyć czegoś typu MongoDB),dla średnio-początkujących: operacje(dodawanie i mnożenie) macierzowe na wątkach: wielowątkowość.

Potem jeszcze jakaś nauka security/session i już możesz robić dowolne rzeczy w danym języku. Dalej to jedynie biblioteki, które są już niezależne od języka.

Musisz też zważyć na uwagę, że niby w każdym języku da się zrobić dowolną rzecz, to nie każdy służy ku temu. Gdzie indziej lepiej użyć skryptów, gdzie indziej języków kompilowanych.

W większości przypadków, przejście z jednego języka na drugi, to kwestia nauczenia się jak zdefiniować klasę, metody i przepływ sterowania (if'y i pętle).

Z prostych zadań to polecam poszukać sobie jakichś list zadań dla studentów informatyki z podstaw programowania i programowania obiektowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...