Skocz do zawartości

Zrozumieć Programowanie: errata, kody źródłowe i rozwiązania ćwiczeń


Recommended Posts

Taki krótki news: na stronę serwisu książki wrzuciłem pierwszą część erraty, a na GitHub kody źródłowe, które trafiły do książki. Oprócz tego, również na GitHubie, założyłem repozytorium na rozwiązania ćwiczeń z książki, jeśli ktoś tako chce podesłać - pull requesty mile widziane (pierwsze trzy rozwiązania już są opublikowane).

A teraz dłużej, po kolei.

Kwestia erraty
Od dzisiaj błędy można zgłaszać bezpośrednio na serwisie książki (trzeba założyć konto) - click. Można tam również znaleźć już wrzucone w system błędy, oraz zasady pocztówkowego bug bounty. Póki co "do systemu" wrzuciłem erratę na postawie zgłoszeń, które otrzymałem od premiery do około połowy listopada - większość zgłoszeń otrzymałem w tym okresie, via Facebook, komentarze na blogu, e-mail, IRC, gołębia pocztowego, itp. Postaram się w ciągu kilku kolejnych dni wrzucić pozostałe zgłoszone błędy.

Jednocześnie, jeśli ktoś jest wymieniony w podziękowaniach na stronie erraty i jest przy jego zgłoszeniu zaznaczone Erratum-Bronze, Erratum-Silver lub Erratum-Gold, a jeszcze nie otrzymał ode mnie mejla, to prosiłbym o kontakt.

Dodam, że pamiątkowe pocztówki będę wysyłał pewnie w połowie lutego - jeszcze nie są wydrukowane (zaległości, zaległości...).

Kwestia kodu źródłowego
Link jeszcze raz: GitHub /gynvael/zrozumiec-programowanie
Do repozytorium trafiły kody znalezione na dysku. Niektóre z nich nie mają przetłumaczonych komentarzy, co będę musiał niedługo nadrobić.

Kwestia rozwiązań ćwiczeń
Link: GitHub /gynvael/zrozumiec-programowanie-cwiczenia
Po kliknięciu na link można poczytać jak zgłosić rozwiązanie. Btw, pierwsze trzy zgłosił Adam Bac (abac00s) - dzięki!

Książki papierowe
Trochę egzemplarzy jeszcze można kupić w różnych księgarniach (księgarniach internetowych), ale na stronie wydawnictwa już chyba nie (albo zostało kilka ostatnich sztuk). W związku z czym wydawca zdecydował o zrobieniu trzeciego dodruku pod koniec stycznia - tak więc póki co o dostępność nie trzeba się martwić :)

Co pozostało do zrobienia
Jeszcze sporo. M.in. muszę wrzucić resztę erraty, dokończyć/napisać i opublikować dodatkowe rozdziały, dopisać na stronie serwisu książki jeszcze kilka rzeczy, etc.

Ah, i powoli zacząłem nadrabiać zaległą korespondencje z listopada/grudnia - więc jeśli wysłaliście do mnie mejla w tym okresie (który był dla mnie dość "szalony"), i nie dostaliście odpowiedzi, to powinniście ją otrzymać w ciągu kilku dni. Za opóźnienia standardowo przepraszam.

I tyle póki co ;)

Wyświetl pełny artykuł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...