Skocz do zawartości

Kurs Kali Linux, hacking, testy penetracyjne


Darki

Recommended Posts

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z systemem Linux po pewnym czasie spotykają się z koniecznością korzystania z wiersza poleceń. Uważam, że każdy użytkownik który chce korzystać z systemu Linux powinien potrafić posługiwać się wierszem poleceń. W celu ułatwienie napisałem artykuł dotyczący Midnight Commander a dzięki któremu zamiast wpisywać polecenia posługujesz się klawiszami klawiatury i myszką. Zapraszam do zapoznania się z wspominanym materiałem:

https://silencedevs.com/blog/wpis/wprowadzenie-do-midnight-commander

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bezpieczeństwo danych w erze internetu niesie za sobą pozytywne strony ale również i niebezpieczeństwo. Często wymusza na nas dość stanowczych działań w związku z dokumentami czy też plikami zawierającymi dane bardzo istotne które nie chcemy aby ktoś zdobył lub też nawet czytał. Nieważne o jaki typ danych chodzi i nie ważne czy to są twoje prywatne pliki czy też ważne pliki dużej korporacji czy tez małej firmy. Pliki zawierające wrażliwe dane powinniśmy szyfrować. By tego dokonać skorzystać możemy z darmowego narzędzia jakim jest VeraCrypt. W związku z tym napisałem dwa materiały.

 

W pierwszym opisuję sposób instalacji, konfiguracji oraz przygotowania dysku wirtualnego przy pomocy poleceń w wierszu poleceń Linuksa:

 

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow-za-pomoca-wiersza-polecen

 

Drugi napisałem już jakiś czas temu dlatego niektórzy z was mogą go już znać. Opisuje w nim wszystko co wspomniałem przed chwilą, ale przy pomocy graficznego interfejsu:

 

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow

 

A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niestety… wszystko co dobre często ma swój koniec…

Jak większość z was zauważyła ostatnio nie pojawiały się nowe materiały na stronie. Jest to spowodowane sporymi zmianami w moim życiu osobistym jak i zawodowym. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć tylu czynności jednocześnie. Musiałbym zrezygnować z życia osobistego, z rodziny, a tego nie zrobię jak i również myślę że większość z was zrobiłaby to samo na moim miejscu. Dlatego jestem zmuszony zamknąć stronę noishacking.pl.

Ale…

W związku z tym, że jestem redaktorem na blogu silencedevs.com to z czasem wszystkie materiały mojego autorstwa z którymi spotkałeś się na stronie zostaną poprawione i przeniesione na wspomnianą.

Natomiast osobiście nie przestałem pisać i wszystkie artykuły jakie od jakiegoś czasu piszę są udostępniane na wymienionej stronie w zakładce blog.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali jak i również pomagali w prowadzeniu strony. Bez was nie doszedłbym do miejsca w którym jestem dlatego z góry dziękuję za tę kilka wspólnych lat. Mój adres mailowy noishacking@gmail.com jest nadal aktywny dlatego w razie chęci kontaktu ze mną piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...