Jump to content

Spłacić kredyt czy dalej inwestować


januzkarpaty
 Share

Recommended Posts

Taki case: Mam spory kredyt hipoteczny (500tys) z czasów kiedy marża bankowa była jeszcze na niskim poziomie ~1,5%... z uwagi na zerowe stopy procentowe koszt takiego kredytu to około 1.5% w skali roku. Sprzedałem inną nieruchomość i mam teraz gotówkę na spłatę tego kredytu. Czy wg. Was opłaca się spłacić kredyt i spać spokojnie czy spróbować zainwestować jakoś tą gotówkę. Jakie są wg Was w miare bezpieczne inwestycje które dadzą zwrot powyżej tych 2%, lub takie bardziej ryzykowne z ochroną kapitału gdzie w najgorszym przypadku nie stracę?

Link to comment
Share on other sites

Może ovligacje skarbowe indeksowane inflacją byłyby dobrą opcją, zakładając, że nie przydaży się już wpadka z deflacją, jest to myślę najbardziej rozsądna opcja.

Żeby zdywersyfikować, może mniejszą część warto zainwestować w jakieś ETFy np. na indeksy giełdowe. W Polsce ostatnio powstał ETF na Nasdaq z zabezpieczeniem przed zmianą kursu dolara.

Pomyśl też na ETF, które płacą dywidendy, bo są atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych szczególnie ze względu na oszczędności podatkowe.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...