Skocz do zawartości

Początek przygody z C#


kkarol

Recommended Posts

Witam, mam taki plan przez wakacje poduczyć się C# a jednocześnie napisać jakiś program, który będzię używany na pewno przeze mnie. Moja wiedza z c++ myślę, że jest bardzo dobra do momentu klas. Jeśli chodzi o klasy to wiem czym to się je, jednak nic bardziej zaawansowanego. I tutaj moje pytanie. Czy opanować jeszcze klasy w języku c++, czy jednak uczyć się już ich opanywując język C#?

PS. kojarzy ktoś kurs C# ze strony VirtualStudy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C++ jest znakomitym językiem "wyjściowym" do całej reszty. Jeśli chodzi o start w C#, to myślę, że to jest dobra droga:

1) Opanowanie podstaw C#, rozpoczęcie tworzenia aplikacji w Windows Forms w połączeniu z bazami danych przy wykorzystaniu ADO.net

2) Opanowanie WPF – takie „nowsze” Windows Forms i jak dla mnie dużo wygodniejsze – przede wszystkim masz praktycznie pełną kontrolę nad swoją aplikacją

3) Opanowanie w dobrym stopniu XML, serializacja, deserializacja i te sprawy

4) nHibernate & Entity Framework

5) WCF i starsza technologia – web service’y

6) Jak to już ogarniesz, zabierz się za ASP.net

7) HTML 5

Bardzo dobry kurs dla początkujacego:

http://www.homeandlearn.co.uk/csharp/csharp.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja C++ poznałem już po tym jak pisałem programy w C# także kolejność nauki myślę, że nie ma takiego wielkiego znaczenia. Ale skoro podstawy już znasz z C++ to będzie Ci tylko łatwiej, a do nauki bez wahania mogę polecieć książkę "C#3.0 dla .NET 3.5 - Księga Experta". Może ma już kilka lat i nie dotyczy ostatniej wersji C# ani platformy .NET, ale większość elementów się nie zmieniła, a nowości nie ma, aż tak wiele, aby nazywać tą książkę "przestarzałą". Jak dla mnie była ona źródłem wielu cennych informacji i jeśli miałbym ponownie uczyć się C# to zacząłbym od tej książki raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz, że "Moja wiedza z c++ myślę, że jest bardzo dobra do momentu klas" to podejrzewam, że znasz pętle, tablice, instrukcje warunkowe, no i umiesz tworzyć metody w zakresie jednej klasy. Być może potrafisz się jeszcze posługiwać strumieniami. Dalsza ścieżka jest według mnie niezależna od języka. W zasadzie wszystkie środowiska obiektowe bazują na tych samych zasadach. Nauczysz się jednego, a przeniesienie do innego języka nie będzie problemem.

Poszukaj sobie czegoś na temat dziedziczenia, hermetyzacji, metod wirtualnych, przesłaniania, różnicy pomiędzy metodami i właściwościami instancyjnymi i statycznymi. Wypróbuj to w znanym sobie środowisku. Na tym etapie nie warto zmieniać języka na inny tylko dlatego, że "w C# pisze się łatwiej niż C++". Pewnie jest to prawda, ale stracisz czas na uczenie się szczegółów, a potrzebne Ci solidne podstawy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...