Jump to content

Recommended Posts

Jak uważacie, jaki język programowania jest obecnie najbardziej opłacalny pod takim względem, żeby nauczyć się samej sztuki programowania i żeby można było z tego w przyszłości się utrzymać. Zawsze sądziłem, że to C# będzie takim najlepszym rozwiązaniem, jednak spoglądając jak dynamicznie zmienia się .NET Framework i wszystkie elementy wokół niego mam wątpliwości. Zostaje tylko Java? Czy może C++11?

Link to post
Share on other sites

Polecam przeczytać: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

Od siebie: żeby zrozumieć podstawy algorytmiki i logiki zacznij od Pythona. Jeśli chcesz żeby prowadzono cię za rączkę to bierz JavaScript lub Python z Codeacademy.com

Jak ogarniesz już podstawy teoretyczne i w miarę zrozumiesz działanie np. pętli, obiektów, konstruktorów to weź się za to co ci najbardziej odpowiada.

Java wydaje się stabilnym wyborem, podobnie z C++. Dodatkowo opłacalność to nie kwestia języka, a twoich umiejętności. Jeśli jesteś średni to nawet z Javy nie wyżyjesz. Plus nigdy nie skupiaj się na jednym języku. Fakt trzeba szlifować swoje umiejętności, ale zamykając się na inne rozwiązania zrobisz sobie tylko krzywdę. I na koniec. Język to tylko narzędzie, a ty jesteś rzemieślnikiem. Sam wybierasz czego użyć (raz może być to młotek, raz śrubokręt).

Link to post
Share on other sites

Witam.

Zacznij swoją przygodę od C++. Nie słuchaj porad, że jest za ciężki, że to nie język na początek. Sam powinieneś stwierdzić, czy potrafisz na tyle logicznie myśleć żeby temu podołać. Jeśli nie no to wtedy szukaj czegoś innego.

Symfonia C++ J. Grębosza oraz DevC++, mobilizacja i wszystko :).

PS.

Z C++ łatwiej przejść na C#, PHP, Jave niż z każdego z nich na C++ :).

Pozdrawiam,

~Patryk.

Link to post
Share on other sites

Jak myślisz o łatwości zdobycia pracy, przy względnie niedużym nakładzie pracy to wybierz PHP - pracy jako programista stron jest pełno.

Jeśli chcesz jednak zabrać się za coś poważniejszego, co daje na pewno większe pieniądze niż PHP, jest stabilne i warto się tego uczyć, to wybierz Javę i/lub C#. I nie przekreślaj tego drugiego. Ostatnio coraz częściej słyszę, od osób kodujących w Javie i C#), że platforma ASP.NET mocno zyskuje i coraz bardziej zaczyna wypierać Javę (ale nie traktuj tego jako zapowiedzi zniknięcia tego języka... po prostu coraz częściej słyszę, że C# jest lepszym wyborem)

Jeśli chcesz szybko nauczyć się podstaw programowania, logiki i jednocześnie czerpać przyjemność z pisania kodu, to polecam Pythona.

Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie pytanie co chcesz z tego mieć, co chcesz osiągnąć programując.

Czy ma być to Twoje hobby czy sposób zarabiania na życie.

Jeżeli hobby to tak jak piszą poprzednicy C++ (ja polecam Java/C#)

Jeżeli sposób zarabiania na życie to przeglądnij oferty pracy i zobacz na co jest największe zapotrzebowanie.

Przeglądając oferty masz przegląd na to jaki język jest najbardziej popularny.

Wiele ofert z danego języka powoduje, że nie jesteś "monopolistą" i czasem trzeba zejść z ceny żeby złapać jakieś zlecenie/pracę ale są też plusy.

Popularne języki mają wsparcie potężnych for internetowych rozwijanych przez wiele osób.

Języki niszowe są za to w cenie. Jednak jeżeli jesteś dobry to programując w najbardziej popularnym języku jesteś w stanie wyciągnąć na prawdę dobre pobory.,

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

na początek polecilbym coś słabotypowanego z garbage collectorem. skladnia nie jest tak istotna jak łatwość eksperymentowania. JavaScript jest popularny, ale dość ograniczony więc polecam pythona. nie przejmuj sie na początku algorytmami, strukturami danych itp wymysł jakiś w miarę prosty program i spróbuj go po prostu napisać. taka nauka jest najprostsza i najprzyjemniejsza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...