Skocz do zawartości

Wykasowanie tekstu


Jacek06

Recommended Posts

Witam na początku powiem że jestem początkującym programistą proszę o wyrozumiałość.

Co potrzebuje uczę się obsługi bazy danych MySQL mam bazę w niej rekordy w jednym z rekordów mam tekst( w mroczny świat... <center>Przykład</center>) potrzebuje usunąć z tekstu (<center>Przykład</center>) tylko tam gdzie słowo przykład mam różny tekst w każdym z rekordów a muszę to usunąć we wszystkich jednym zapytaniem sql jak będzię wyglądało zapytanie sql żeby usunęło dany tekst w każdym rekordzie.

Dziękuje za zrozumiałość i za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś ale nie wiem jak tego użyć REPLACE(ciąg_tekstowy, ciąg_szukany[, ciąg_zastępczy]) Funkcja wyszukuje i zastępuje fragment ciągu tekstowego. Pominięcie parametru ciąg_zastępczy  powoduje usunięcie wszystkich podciągów zgodnych ze wzorcem ciąg_szukany, występujących w ciągu_tekstowym. Za pomocą funkcji REPLACE możliwe jest usunięcie fragmentu tekstu po zdefiniowaniu pustego ciągu (‘ ‘) jako wartość ciąg_zastępczy. W SQL Server i MySQL należy uzupełnić wszystkie parametry. można by było cały teks zastapić kropką czy spacją

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...