Skocz do zawartości

OpenCV i OpenGL - problem z oknami


Kubik

Recommended Posts

Jestem tutaj nowy, więc witam wszystkich! ;)

Jestem raczej początkującym programistą i pracuję teraz nad dość ciekawą, ale nieco przerastającą mnie aplikacją z wykorzystaniem bibliotek OpenCV i OpenGL. Program uruchamia kamerkę internetową, nastepnie dzięki algorytmowi Lucas-Kanade użytkownik zaznacza punkty jakie mają być śledzone i w drugim oknie ma być wyświetlony bardzo prosty szkielet postaci narysowany w OpenGL. Problem polega na tym, że ów algorytm działa w pętli nieskończonej co za chwilę pokażę, a GLUT robi to samo (glutMainLoop();). Dlatego, w zależności od kolejności uruchamiania, działa jedno, albo drugie. Aktualnie mam tylko rysowanie przykładowej figury geometrycznej, a nie całej postaci, ale to nie jest istotne w tym momencie. Kod wygląda następująco:

http://wklejaj.pl/moixRqLXjgXX

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wyjść z tego problemu? Aktualnie szukam różnych rozwiązań, ale jeszcze niczego konkretnego sam nie wymyśliłem...

Edytowano przez Kubik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale nie mam o tym bladego pojęcia.

Natknąłem się na bibliotekę FreeGLUT i jej funkcję glutMainLoopEvents(), która powinna pozwalać na przerwanie głównej pętli OpenGL.

I tutaj mam pytanie do osób, które kiedyś pracowały na tej bibliotece: będzie możliwe umieszczenie kodu OpenGL z tą funkcją w głównej pętli mojego programu (czyli tej for(;;)) tak aby przy każdym jej przejściu wykonywało się jedno przejście GLUT'a? 

Narazie nie mogę tego przetestować samodzielnie, ponieważ nie mogę uruchomić FreeGLUT'a, jakieś błędy z linkowaniem lub czymś podobnym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...