Skocz do zawartości

Netbeans vs Eclipse


Mateusz

Recommended Posts

IntelliJ potrafi długo się włączać, ale jak już wstanie to odstawia pozostałe dwa IDE w tyle. Głównie jakość podpowiedzi, które włączają się momentalnie i są dobrej jakości. Niestety wersją do JavaEE/ Spring'a jest płatna. Głównie programowałem w nim Androida (Android Studio) i kompilował bardzo szybko do momentu wprowadzenia Gradle. Może i jest lepszym systemem budowania softu w javie, ale jest ociężały, więc go zmieniłem z powrotem.

Netbeans od 7.3 już jest lżejszy, ale nigdy nie porównywałem jako takiej prędkości i zasobożerności do Eclipse'a. Eclipse'a po prostu nie lubię. Jak dla mnie jest mało przejrzysty, gorzej radzi sobie z Cpp niż Netbeans i przy większej liczbie pluginów lubi sobie się popsuć :) Jedynie trochę do Pythona go używałem, póki nie miałem Intellij, bo Netbeans nie wspiera, a plugin działa jak chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy programuje w Eclipsie (wymuszone przez to, ze piszemy aplikacje Eclipse RCP).

Wedlug mnie najwiekszym minusem jest niedostosowane GUI do bezmyszkowej pracy, niektorych opcji nie da sie wytabowac ;) A wiadomo ze dobra znajomosc swojego IDE wyklucza uzywanie myszki.

Netbeans mi jakos nie podszedl aczkolwiek na studiach uzywalem ichniejszego Swing buildera.

Z IDE ktorym chcialbym sie pobawic to IntelliJ. Uncle Bob uzywa i poleca w swoich screen castach CleanCodera. Szczegolnie podobaja mi sie niektore magie refaktoryzacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...