Skocz do zawartości

Co każdy starajacy się o praktyki/staż, programista Java, wiedzieć powinien ?


DaKar

Recommended Posts

No na pewno skladnie jezyka :D Podstawowa wiedze o kolekcjach, kiedy jaka kolekcje najlepiej zastosowac. Miec w przeszlosci napisany jakis projekt w javie (np studencki) o ktorym mozna by porozmawiac na rozmowie. Wiedziec dokladnie jakich technologii sie w takim projekcie uzywalo. Wersja javy, moze jakies roznice miedzy 6 a 7.

Z tego co pamietam z mojej rozmowy to kazali mi zrobic jakies proste zadanko majace za zadanie wlasnie sprawdzic czy ogarniam 'cokolwiek' i czy potrafie odpowiadac na pytania dotyczace mojego kodu.

Ogolnie powinienes sie wykazac jakas checia rozwoju jako programista wlasnie Javy, znac jakies fora, stackoverflow, moze jakiegos blogera. Z reguly tak jest ze firma poszukujaca praktykantow tak naprawde poszukuje pelnoetatowych programistow ale po prostu szkoli ich przez te 3 miesiace.

Z mojego doswiadczenia wiem ze nie trzeba byc mistrzem javy, wystarczy znac podstawy ;)

Powodzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy wiedzą, że typowy stażysta/praktykant przeważnie i tak guzik wie, więc się nie przejmuj zbytnio. Na plus na pewno jest wiedza ze Spring'a i JavaEE. Mogą też pytać o SQL i jemu podobne sprawy.

Poza tym wszystko zależy od stanowiska jakie chcesz zająć. Jeżeli rozwiązania mobilne - podstawy Androida. Webowe - Podstawy HTML5, CSS3, JavaScript i te wyżej wymienione.

Z zagadnień to cała otoczka związana z obiektowością, czym są klasy generyczne, czym są transakcje. Czasem mogą zadać pytanie typu co wydrukuje

char [] t = {'h','e','h','e'};;

System.out.println(t);

Odp: referencje do obiektu, a nie napis "hehe" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim zadaniu o staż kazali walnąć prosty algorytm. W przypadku mojej rozmowy było to sortowanie bąbelkowe w pseudokodzie.

Nie spotkałem się jeszcze by ktokolwiek ze znajomych na rozmowach o staż (chyba, że to naprawdę duża firma) miał jakiegoś kolosa do stworzenia na dzień dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...