Skocz do zawartości

Proszę pomóżcie ze startem napisania apki webowej z wykorzystaniem sieci neuronowych.


Ola_cnn

Recommended Posts

Witajcie,

Mam problem z pracą dyplomową. Miałam dość długą przerwę na uczelni, a nie ukrywam, że mistrzynią programowania nie byłam, a zdecydowałam się w końcu do tego siąść.

Muszę napisać aplikację webową z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych, która będzie miała na celu deidentyfikację osób. Ma odbywać się to dwuetapowo. W pierwszym etapie z zamieszczonego na apce zdjęcia musi zlokalizować twarz, w drugim etapie na tej zlokalizowanej twarzy ma zlokalizować oczy i następnie zasłonić je czarnym paskiem.

Po zapoznaniu się z teorią odnośnie sieci neuronowych doszłam do wniosku, że w przypadku rozpoznawania obrazu najlepiej będzie użyć CNN, czyli konwolucyjnych sieci neuronowych. Uznałam również, że pisząc w javie najlepiej będzie skorzystać z biblioteki TensorFlow.

Polecicie od czego byście zaczeli? Bo szczerze powiedziawszy największy właśnie z tym mam problem jak po kolei ruszyć z tym rozwiązywaniem problemów i jak się wogóle zabrać do pisania tego z dobrej strony.

Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...