Skocz do zawartości

Kontrolka Tab i procedury dialgow


Trix

Recommended Posts

Witam,
stworzylem trzy okna dialogowe. Jedno z nich jest oknem rodzicem dla pozostalych, w nim tez znajduje sie kontolka Tab. Chce aby po klinkieciu na jedna z dwoch zakladek wyswietlilo sie jedno z okien dialogowych. Narazie mam jedna funkcje obslugi okna ( okna rodzica). Czy musze stworzyc odzielne funkcje obslugi pozostalych dwoch okien dialogowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy nie chodzi Ci przypadkiem o PropertySheet czyli Dialog na którym znajduje się SysTabControl32( na którego zakładkach możesz wyświetlać okna dialogowe) i posiadający Buttony OK, Anuluj, Zastosuj . Czyli po prostu taki dialog na który dobrze nadaje się jako okno ustawień programu :/
Jeżeli tak to proponuję poszukać w google właśnie pod hasłem PropertySheet Jeżeli nie znajdziesz nic ciekawego to napisz jak będę miał czas to napisze jutro (dzisiaj nie mam czasu) przykład (tylko pewnie w MASM) :)
Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, że kompletnie źle myślałem:). Wydawało mi się że jak mam kontrolkę Tab i klikam na jej zakładki to każdej zkładce przypożądkowany jest odzielne okno dialogowe, a to przecież tylko kontrolki się pojawiają albo znikają...Chyba musze troche zażyc ruchu:P
Poczytałem o PropertySheet i tam faktycznie juz podaje się okna dialogowe - ale w takim przypadku nie będzie chyba mi to potrzebne. Zmarnowałem na to cały dzień:(

ps. czemu ten serwis tak wolno chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zmarnowałem cały dzień], nie no, nie zmarnowałeś tylko myślałeś nad tym...nawet nie wiesz ile doświadczenia ci przybyło...heh. Nie dziwie ci się, że zdawało ci się, że dla każdej zakładki jest osobne okno...to jest logiczne...na przykład w VB czy Delphi kontrolki tab mają tak ładnie porobione dla każdej zakładki okna...potem się na nich rysuje i jest git. Dlaczego serwis wolno działa ? Bo tak..hyh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest skuteczny - nareszcie dziala prawie tak jak powinno. No właśnie - prawie. Pojawił się pewien problem: na oknie dialogowym mam kontrolkę List View, dwa EditBox'y i kilka Static Text'ów. Kiedy uruchamiam program to wszystko jest w porządku - zakładki działają i to co ma znikać, znika, a to co ma się pojawić, pojawia się. Kiedy jednak zmieniam myszką szerokość kolumny na ListView tak, żeby część ostaniej kolumny wychodziła poza obszar widoczny to ten obszar poszerzony przybiera kolor okna dialogowego ( czyli znika część kolumny ). Normalnie powinie sie pokazać poziomy ScrollBar ( mam ten styl włączony ) ale się nie pokazuje, a zamiast niego pojawia się kolor okna dialogowego. Po zmianie zakładki na drugą i powrocie wszystko jest ok ( widać ScrollBar i kolumnę ). Gdy w prgramie zmienię tak, żeby kolumny były na tyle szerokie żeby np. jedna wychodziła poza widoczny obaszar to po uruchomieniu programu również wszystko jest ładnie wyświetlane. Może mam obsłużyć jakiś LVN_.. ?. W poprzedniej wersji programu, jak nie miałem jeszcze zakładek to tego problemu nie było. Wiecie, co może być nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...