Skocz do zawartości

Zmiana tla przycisku "BS_AUTORADIOBUTTON"


Marshall

Recommended Posts

Pisze graficzny kalkulator jako temat Pracy Licencjackiej. Kalkulator posiada wlasna oprawe graficzna i chcialbym by radiobutton nie zachowywal sie jako szare okno umieszczone na oknie kalkulatora. Chcialbym aby posiadal kolor transparent lecz nie wiem jak ustawic kombinuje we wszystkie strony i mam problem by w zgrabny sposob sobie z tym poradzic. Prosze o pomoc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie na pisałeś z czym już kombinowałeś i jak tworzysz ten BUTTON. Nie sprawdziłem ale może spróbuj CreateWindowEx a w pierwszym parametrze podając WS_EX_TRANSPARENT (reszta parametrów jak CreateWindow). Nie wiem też co chcesz uzyskać czy chodzi o zwykłą zmianę koloru tła czy on musi być koniecznie przezroczysty np. po to aby nie przykrywał obrazka tła.
Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodzi o to aby nie zakrywac obrazka pod buttonem, chcialbym aby sam radiobutton pozostal bez zmian lacznie z tekstem a cala otoczka zeby byla niewidoczna czyli porostu przeswitywala obrazek spod niej. Probowalem wstawic obrazek jako tlo radiobuttona ale wkurzylem sie i wykasowalem bo zniknal tekst a bitmapki nie zobaczylem. Postanowilem wziac uchwyt radiobuttona i rysowac cos.Przy radiobuttonie nic nie bylo widac zas gdy radiobuttona zamienilem na zwykly przycisk to rysowanie dzialalo.
Postanowilem skorzystac z BS_OWNERDRAW niestety nie bylo widac waznego dla mnie elementu czyli samego przycisku, ale tego mozna bylo sie spodziewac gdyz za pomoca tego stylu sami tworzymy interface przycisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...