Skocz do zawartości

Kilka pytanek


Juju

Recommended Posts

Witam!

Mam kilka pytan:

1. W oknie np. Flashgeta w oknie, gdzie wyswitlane sa pliki jakie sa sciagane na gorze sa kategorie Nazwa, Wielkosc etc. jak zrobic samemu cos podobnego?
2. Jak okreslic aby kontrolka mogla sie rozsuwac ale tylko w jedna strone.
3. Zalozmy, ze mamy katalog z plikami ;-) - jaka kontrolka jest najlepsza do wyswietlenie ich (chcialbym zrobic od razu z opisem atrybutow w podobny sposob jak jest to we Flashgecie, a o czym wspomnialem w ptk. 1
4. Jak najlatwej pobrac liste plikow znajdujacych sie w katalogu ?

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

widzę, że cię zainspirował flashget...niestety nie ściągnę go teraz i zobaczę o co dokładnie ci chodzi..hehe

Co się tyczy punktu 2, czyli tzw. rozsuwania kontrolki...ktoś kiedyś robił taki program za starych dobrych czasów...split...czy jakoś tak...
Najlepsza kontrolka do wyświetlania listy to chiba ListView...pewno są gdzieś w sieci gotowce...w delphi jest taki komponent...co do pobierania listy plików w katalogu...odeślę cię do arta Nicona na temat wyszukiwania plików..z którego powinieneś wyłuskać potrzebne informacje...wg mnie powinieneś również więcej własnymi siłami szperać w necie i nie zadawać tyle pytań naraz...hehe ;)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ad 1 no to oczywiście kontrolka list view o której masz nawet arta na winapi.org

Ad 2 można to rozwiązać splitter window jak napisał wyżej codeguy, robi się to tak

Ad 3 to możesz rozwiązać też list view, albo tree view jak chcesz

Ad 4 Mój tutorial, a polega to na tym że podajesz do FindFirstFile katalog docelowy i potem FindNextFile, nie pamiętam dokładnie ale to potem zwracało chyba FALSE i było wiadomo że poszukiwanie zakończone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...