Skocz do zawartości

Baza danych w C++


Trail

Recommended Posts

Najlepiej zrobic w jezyku i programie ktory sie zna najlepiej. Tworzenie dobrej bazy danych nie jest najlatwiejszym zadaniem, dla poczatkujacego programisty.

Pisze poczatkujacego bo skoro pytasz to znaczy ze nie robiles tego wczesniej.

Mysql jest dobrym rozwiazaniem, nie musisz sie martwic o wiele przedziwnych rzeczy zwiazanych z przechowywaniem, wyszukiwaniem danych, itp.

server mysql-a mozna przeciez zainstalowac na wielu platformach na windowsie rowniez, wystarczy tylko sciagnac odpowiednie binaria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zeby uzywac tej bazy w programie nalezy miec serwer MySql czy tylko zainstalowane biblioteki podczas kompilowania ??

Jedno i drugie. Musisz mieć gdzieś serwer mysql i jakieś biblioteki dla kompilatora żeby obsłużyć mysql z poziomu c++.

i czy jest on darmowy

Jest darmowy
A na przyszłośc po prostu wejdź na https://www.mysql.com/ przeczytaj licencje i jakieś tutoriale i będziesz wszystko wiedział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja od jakis szesciu miesiecy posze aplikacje ktora dziala na serwerze microsoftu. bardzo fajna zabawa. slyszalem ze ms sql server 2005 bodajze jest darmowy (jesli sie myle to prosze mnie poprawic). obsluguje go przez funkcje biblioteki otl4 oracle aby dostac sie do ODBC. bardzo prosta obsluga, wszystko opisalem w skrypcie, ktory mozesz sciagnac sobie z mojej stronki www.aristo.end.pl. biblioteki sciagniesz sobie zapuszczajac googla, tutoriala do tego chyba nie trzeba zadnego, kiedy znajdziesz otl4.h znajdziesz tez tam informacje jak to obslugiwac. opis samych funkcji, ktorych ja uzywam do zabawy z tabelami znajdziesz w moim skrypcie. oczywiscie pozatym trzeba pobawic sie samym SQL'em ale to juz czysta przyjemnosc. kiedys szukalem przez jakis czas informacji jak Ty o tym jak bawic sie bazami danych w c++. przewinelo mi sie przez rece sporo roznych rozwiazan, wybralem "normalny" serwer sql'a, poniewaz mam w planach kiedys "w sumie to juz to robie" pisac cos bardziej zaawansowanego, co moglbym gdzies wykorzystac. z tego co czytalem to microsoft udostepnia za darmo swoj serwer 2005 express, wiec nie widze powodu, zeby szukac czegokolwek innego.
poszukaj sobie i poogladaj, jesli Cie zainteresuje to o czym pisalem moge pomoc przebrnac przez te "najtrudniejsze chwile".

pozdrawiam
MAriusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

witam winapowiczow,

ja z kolei mam pytanie troszke innego pokroju. otoz jak wyglada sprawa stabilnosci MySQL? co prawda dla dla niewielkiej ilosci klientow to nie mamy co rozpatrywac, ale jezeli wezmiemy pod uwage fakt ze do servera MySQL bedzie sie laczyc okolo 3k userow? nie bedzie problemow z "padaniem" bazy [nie chodzi mi tutaj o szybkosc wykonywanych zapytan]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu bo chyba wszystkie zapytania są kolejkowane. Nie może przecież dojsc do sytuacji, że podczas zapisu do bazy danych jednocześnie następuje odczyt. Natomiast nie wiem jak to przy odczycie bo przecież można odczytywać te same pliki jednocześnie w tym samym czasie. Teoretycznie w jednej chwili może następować tylko jeden zapis do bazy, a pozostałe zapytania ("zapisujące") czekają w kolejce więc nie powinno to wpływać na stabilność bazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...