Skocz do zawartości

'gra memory' - problem z bitmapami


Memento

Recommended Posts

Mam do napisania gre "memory" (cos w tym stylu: https://www.zsp2wadowice.iap.pl/strony/memory.php ). Jak narazie udalo mi sie stworzyc okno z "klockami", co wyglada mniej wiecej tak:

https://strefa.magma-net.pl/album_pic.php?pic_id=92

I teraz mam problem, bo nie wiem jak do poszczegolnych "klockow" wczytac rozne bitmapy. Jesli ktos ma pomysl na to, jak mam to zrobic, to bede wdzieczna za pomoc.

-------
GG: 452980

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to tez zrobić ladując bitmapy na poczatku programu. I wyświetlac je w odpowiednim miejscu. Sprawdzasz sobie gdzie uzytkownik kliknal (w ktory prostokat) i tam wyswietlasz bitmapke. Zapewne ile ludzi na forum to kazdy moglby inna metode wskazac. Wszystko zalezy od Ciebie. Jak bedziesz miala z czyms problem to pisz smialo. Kawalek kodu i dobrze sformulowane pytanie to polowa odpowiedzi ;)

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No najprościej to było by wyświetlić je w staticu albo przycisku.
Po prostu na początku deklarujesz sobie tablice uchwytów na bitmapki.
Potem ładujesz do nich z zasobów odpowiedni obraz.
Przy wyświetlanie obrazków na przyciskach najlepiej użyć komunikatu BM_SETIMAGE. Co do sprawdzania czy ktoś wybrał takie same to pobieramy sobie z tych okien bitmapy (BM_GETIMAGE) i porównujemy. Jak wybrał prawidłowe to rysujemy puste pole i dajemy wartość enable false, albo niszczymy je, chowamy (ShowWindow).
Jest jeszcze problem wyswietlenia w pomieszanej kolejności odpowiednich bitmap, które mamy w naszej tablicy. Myślę, że możesz zrobić plik, który określa pozycje. Możesz też napisać funkcje która będzie losowała miejsca. Tylko losowanie potrwa trochę czasu. Najepiej wylosować pozycje dla kliku obrazów a reszte narysować normalnie...

To tyle pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...