Skocz do zawartości

Dll i zasoby


Gering

Recommended Posts

Mam pytanko czy do biblioteki w zasobach mozna dołączyc plik wav. :/ A jeśli tak to jak to sie robi :/ Mam jeszcze jedno pytanie nie związane z dll jak zrobic taki ładne menu jak w xp :/ Musze je sobie namalowac , czy jest moze do tego odpowiedni styl :/ Podejrzewam iz musze sobie ja namalowac , jesli tak to poprosze moze o kod , bo nigdy czegos takiego nie robiłem i nie wiem jak sie za to zabrac :$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna byc nie musisz... po prostu ktos musi znac odpowiedzi na zadawane pytania, a niestety tak to jest w tym 'interesie' ze dziewczynom w wiekszosci przypadkow latwiej jest odpowiedziec niz facetom...
No a wracajac do tematu to jesli chodzi o dll'ki to nie mam pojecia czy sie da, ale nigdy z podobnym pomyslem sie nie spotkalem (a co za tym idzie i z rozwiazaniem), natomiast jesli chodzi o styl xp to na pewno nie musisz tego rysowac recznie. Jest do tego konkretny styl, tylko niestety w tej chwili nie moge sobie przypomniec jaki... Zobacz w manualu pod CreateWindow lub CreateWindowEx- moze tam sie czegos doszukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie no co ty...po co od razu dziewczyną...

Jak chcesz dołączyć do zasobów jakiś plik binarny to musisz dać mu typ RCDATA...np. nazwa RCDATA "moj wav.wav".
Tylko, że jak chce tak zrobić to mi DevCpp wariuje i zwraca błąd.
Ciekawe dlaczego skoro podświetla ten napis tak jak ICON czy BITMAP...
Ja z linii poleceń wywołałem brcc32.exe (borlanda) i jako paramert podałem plik rc właśnie z definicją data i utorzył ładny plik res.

Kiedy już będziesz miał wava w zasobach musisz go jeszcze odtworzyć
funkcją sndPlaySound:

sndPlaySound("nazwa_zasobu", SND_RESOURCE | SND_ASYNC) ;

Jeśli chodzi o menu to nie mam pojęcia.
Na stronie jest art, który pokazuje jak zrobić żeby aplikacja wyglądała z tymi bajerami pod xp. Ja w Devie daje odpowiednią opcję - uwzględniaj tematy xp czy jakoś tak...

to tyle...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przyro ale menuXP musisz sam rysowac i jest do tego tylko jede styl OWNERDRAW!!! No a jesli nie wiesz jak to zrobic to wpisz na www.codeproject.com w wyszukiwarce "Menu XP" i znajdzie kilka przydatnych linkow gdzie jest przeprowadzony caly proces rysowania. Mozna to zrobic najnormalniej w dll-u bo o ile pamietam to ludzie to tak robili. A co do zasobow w dll to nie ma problemu tylko musisz potem dolaczyc dll do programu gdzie chcesz tego uzywac. Powodzenia i na przyszlosc zagladajce na www.codeproject.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...