Skocz do zawartości

Pobieranie z edita


Trust

Recommended Posts

Chciałem pobrać dane z edit box'a ale nie wiem jak to zrobić, ponieważ w funkcji która jest za to odpowiedzialna potrzebuje za argument ilość znaków a ja nie znam tej ilości. ona zależy od tego kto ile ich wpisze :) wartość musi być identycczna jak ta wpisana czyli jak wpisze "dupa" to w zmiennej pap[] chce mieć równe "dupa" . help me nie moze byc ani wiencej ani mniej ile ktos wpisze !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. A zobacz jaki dlaes temat (chodzi o edit) a w poscie napisales edit box'a. A ten drugi to zupelnie inna kontrolka.
Odp:
Pobierasz: GetWindowText, z tym, ze ostatni parametr musi byc jakims rozmiarem, np. bufora do pobierania tekstu (np. 1024 bajty). Bo ta ilosc nie musi byc wielkoscia akurat ilosci znakow w edicie, tylko okresla ile najwiecej moze pobrac bajtow z edita do bufora i co za tym idzie ten bufor musi miec taka pojemnosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nic nie rozumiem. twardy ja cie rozumiem tylko że program nie ! i nawet jak pobieram funkcją GetWindowText to też gówo . mam cztery edity jednoliniowe i wszystkie oprócz pierwszego działają !! i pobiera tekst dobrze ale pierwszy edit pobiera tylko jakies 4-5 znaków i reszte dopisuje to co jest w następnym edicie !!! masakra . help me

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...