Skocz do zawartości

czyty tryb graficzny w czystym c++


Trust

Recommended Posts

witam! nie chodzi mi tu o glupi borland c++ bo to pokrencony i glupi kompilator ( pisze w dev-c++) który ma swoje walniente pliki naglowkowe. chodzi mi o czysty c++ i podstawowe biblioteki i nie pod windows czy cos ale zeby dzialalo pod Linuxa i Dosa czyli czysty tryb graficzny w czystym c++ . :D sorry ze tak zawile to napisalem ale musialem bo zaraz ktos by mi tu podfawal kod z borlanda (circle itp. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem bo tak się nie da :)
Co masz na myśli pisząc czysty c++? Czysty c++ to tylko if,for i while :) i standardowo nie ma w nim funkcji do obsługi grafiki. Inaczej robi się to w dosie,windows czy linuksie,i musisz korzystać z jakiejś biblioteki,poza tym kodu z deva nie odpalisz pod czystym dosem.
Jak chcesz pisać przenośnie to chyba tylko allegro
https://www.talula.demon.co.uk/allegro/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc czysty c++ miałem na mysli że bez żadnych plików nagłówkowych których można używać tylk ow niektórych kompilatorach . jak mam zainicjować tryb raficzny aby działał pod linux i dos? alleggro a co to jest? bo jeszcze nie mam o tym pojęcia :D :? help me

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Spoon: zaloze sie ze nic nie czytal.

Caly czas pisze "czysty c++" a cos takiego wogole nie istnieje, tzn stworzyl sam takie pojecie a ty sie domyslaj o co mu chodzi :]

ruf3k: Piszesz "zeby dzialalo pod Linuxa i Dosa"

pod linuxa i pod dosa?? co za sprzecznosc, to sa calkiem inne platformy (systemy).

ruf3k: Jesli chcesz programowac warto sie chyba podszkolic w niektorych tematach ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Huh smieszne to troche co ludzie pisza (aluzja do autora) :). Ale to normalne, tak normalne ze robi sie juz nudne. Chlopak dba o czystosc rasy c++ ;) ;) :D

A co do allegro to jest to taka biblioteka graficzna, zawiera niestety tak znienawidzone prez ciebie funkcje circle, fillellipse itp. :(, ale nie przejmuj sie o ile wiem to wyszlo cos wlasnie z tej bilbioteki co odpali ci sie pod winde i linucha. Ale bardzo smuci mnie Twoja nieporadnosc, dlaczego nie wpiszesz w google.pl allegro, albo nie klikniesz na link, czy da sie to jakos prosciej zrobic? Tak da sie, mozna zawsze zapytac na forum bo najechanie myszka naswiecace literki jest zbyt duzym wysilkiem, ehh :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...