Skocz do zawartości

MDI - zmiana rozmiaru okna


Epitome

Recommended Posts

Witam,
mam okna MDI i w oknach dzieci tworze sobie kontrolki, aby one byly na caly rozmiar okna musze dac w komunikacie WM_SIZE:

MoveWindow (hwnd, 5, 1, LOWORD (lParam)-5, HIWORD (lParam), TRUE) ;

i mam problem, poniewaz gdy dodam ta linijke to po maksymalizacji okna dziecka, nie pojawiaja mi sie ikonki z title bar kolo menu.

Czy mozna w jakis inny sposob ustawic rozmiary kontrolki aby byla zawsze wedlug rozmiarow okna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie podalem jak rozwiazalem, a w tym wydwalo mi sie mniej konieczne bo nie rozwiazalem tego tak jak powinno byc, a raczej na swoj sposob i wyglada to troche inaczej.
Ale zrobilem tak, ze sam ustawilem rozmiary okna podczas jego maksymalizacji i okno jest w obszarze pod menu razem ze swoim title barem. Prawidlowo powinno wygladac to chyba tak, ze title bar z okna dziecka laczy sie z glownym.

pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twój problem. Jeżeli chodziło Ci o maksymalizację okna-dziecka w okienku MDI to służy do tego komunikat WM_MDIMAXIMIZE.

A tak off-topic jeszcze to nie skarżcie się, że nikt nie odpowiedział na Wasz post (zwłaszcza jeżeli wisi on dopiero 8 godzin) - nie każdy odwiedza forum regularnie/ma stału dostęp do netu. Czasmi też wina może leżeć po stronie źle sformułowanego pytania, więc jeżeli od dłuższego czasu nikt nie odpowiada, a bardzo zależy wam na odpowiedzi spróbójcie je przeformułować - uczynić bardziej zrozumiałym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...