Skocz do zawartości

C#


Flinch

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Hyh. Trudno powiedziec ze sie znam, ale prawie skonczylem nowego petzolda czytac (polecam). No i stwierdzam ze bardzo to wygodnie jest, ale bardzo pamieciozerne. Duzo lepiej zorganizowane niz MFC. Wszystko jest takie oczywiste i intuicyjne praktycznie mozna zaczac w tym pisac od razu. Nowy jezyk C# tez jest bardzo wygodny takie polaczenie Javy i C++, cale pisanie jest obiektowe i praktycznie wszytko wymusza obiekty. Super sa zrobione property w klasach tak ze nie mozna sie pomylic we wpisywaniu i wogole full ochrona. Kolejnym + jest brak niebezpiecznych (choc przeze mnie lubianych nawet) wskaznikow, nie ma takiego czegos jak delete, tam tylko sie tworzy. Nowe GDI+ tez jest fajne, nie ma zabawy z uchwytami np. No i coz moge wiecej powiedziec, dobre to jest ale niezbyt (tak jak MFC) nadaje sie do niestandardowych rzeczy. Ale nie ma tej walki z interfacem jak w przypadku API gdzie czasem polowe kodu programu to bylo GUI. No a tak wogole to radze poprostu sprobowac i samemu ocenic. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zawsze warto poznać nową technologię (a ta, w dodatku, ma według mnie przyszłość - już przyjęła się w firmach produkujących oprogramowanie, ze względu na dużą intuicyjność i łatwość tworzenia aplikacji).

Moja rada: Pobaw się tym przez tydzień lub dwa i sprawdź czy Ci się spodoba. Ja w C# zacząłęm pisać w te wakacje i do WinAPI niestety już nie wróciłem.

Co do książki to polecam "Język C# i Platforma .NET" Andrew Troelsena. Myślę, że jest dobra dla osób zaczynających swoją przygodę z "siszarpem" i "dotnetem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...