Skocz do zawartości

Autostart


Umbrage

Recommended Posts

Witam.

Mógłby ktoś wysłać kawałek kodu, który dodawałby program do autostartu? Wiem o HKEY_CURRENT_USER, SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run i przeczytałem artykuł o dodawaniu do rejestru, ale boję się powiązać wszystko w jedno, bo na rejestrze bawić się nie powinno. Poza tym nie bardzo wiem, jak uzyskać ścieżkę uruchomionego programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W delphi wygladalo by to tak. Wszystkie funkcje tutaj uzyte sa tylko funkcjami api, dlatego mozna dosyc latwo je przeksztalcic na kod w c++.

program f;
uses windows;

var key:HKEY;
    P:array[0..512]of char;
begin
 GetModuleFileName(0,P,SizeOf(P));
 //GetModuleFileName zwraca nazwe naszego programu. Standardowa funkcja WinAPI
 If RegOpenKeyEx(HKEY_CURRENT_USER,'SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run', 0, KEY_ALL_ACCESS, Key)=ERROR_SUCCESS then begin
  If RegSetValueEx(Key,'moj_program',0,REG_SZ,@P,SizeOf(P))=ERROR_SUCCESS then ; //Tutaj mozesz pociągną kod w momencie kiedy udalo sie dodac wartosc do run w rejestrze
  RegCloseKey(Key);
 End;
end.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodać do autostartu, jednak po wczytaniu program nie widzi swoich konfigów. Domyślam się, że nie jest ustawiona poprawna ścieżka i że trzeba ją ustawić ręcznie. Jest też problem przy wyjściu, bo program się wiesza - czyżby i tutaj czegoś zabrakło? Oczywiście przy normalnym odpaleniu wymienione błędy nie wystepują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...