Skocz do zawartości

Blad


Omega

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A wiec skoro mamy to skończyc, to proponuje sie zorganizować. Bedzie dobrze jesli wszyscy dadzą znać jak stoja z czasem i co jeszcze maja do zrobienia albo co zrobili. Z tego co wiem biały teraz ma nowa prace wiec i nie bardzo ma czas.

Proponuje rownież dodać do naszego programu przynajmniej jednopoziomową opcje undo. Tu chodzi głównie o operacje na bitmapach. Osobiście mogę sie tym zająć. Swoją pracę mam już skończoną od dawna wiec nie ma z tym problemu.

Wiem, ze wszyscy sie rozleniwili bo wakacje ale prosilbym wszystkich o potwierdzenie checi kontynuowania uczestictwa w projekcie.

Pozdrawiam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z czasem wygląda następująco:

Dni powszednie:
8:30 - 17:00 pracuję (baaardzo ograniczonty dostęp do netu - znaczy pracować właśnie muszę),
17:00 - 00:00 jestem w domu, w Warszawie (mam kompa, ale nie mam netu, no chyba, że do Twardego będę wpadał)
Weekendy:
Jestem w domu, w Łodzi (mam net ale nie mam kompa ;-), nie no tak serio to mam, ale p75)
W czasie wolnym od pracy teoretycznie powinienem się doszkalać. Poza tym, dobrze by było gdybym pisał pracę magisterską, i jeszcze taki projekt jeden ze szkoły.

W związku z powyższym chyba nie będę miał czasu na jednoczesne pisanie kodu i zarządzanie projektem, więc będę musiał z czegoś zrezygnować (osobiście wolałbym zostawić sobie samo projektowanie, ale jak ktoś jednak chciałby wskoczyć na miejsce organizatora, to nie widzę przeszkód).

Napiszcie wszyscy dokładnie ile macie czasu, od kiedy i w jakich przedziałach. Przypomnijcie mi również, kto już skończył swoją część projektu.

Mam nadzieję, że uda się nam osiągnąć zamierzone cele mimo przeciwności losu (bradziej pasuje chyba "przeciwności czasu").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na dziwną rzecz. Mianowicie f DibCopy w moim pliku skopiowanym z plyty dołączonej do petzolda rózni sie znacznie od tego co znajduje sie w pliku u Nicona. U Nicona wygląda ona tak:

HDIB DibCopy (HDIB hdibSrc, int cx, int cy, BOOL fRotate);

a u mnie tak:

HDIB DibCopy (HDIB hdibSrc, BOOL fRotate) ;

Mam do Nicona pytanie. Skąd wziołeś te pliki. Pytam z ciekawości. Bo ja mam 5 wydanie petzolda.

Zabrałem sie do pracy nad panelem do zmiany kontrastu i jasności, a niedlugo wezme sie za prosty system undo. Rozmawialem z bialym i naprawde ma malo czasu ale powiedzial, ze postara sie kierować dalej projektem. Ja osobiscie doloze wszelkich staran abysmy zakonczyli ten projekt.

P.S.
Dodam jeszcze tylko, ze te pliki co o nich wspominałem róznią sie nie tylko tą funkcją. Jak znajde jakies rozwiazanie tego, zeby wszystkie moduły chodziły tak jak trzeba to dam znac.

Pozdrawiam wszystkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie skonczylem robić ten panel do zmiany kontrastu i jasnoci oraz zamiany na jednobitowa bitmape :P Jeszcze pozostala kosmetyka kodu i komentarze ktorych nie zwyklem pisac :P

Sprawę z DibCopy rozwiazalem w ten sposob, ze są w pliku obie wersje. Ta moja znaczy sie z dwoma parametrami nazywa sie DibCopy1. Moze niezbyt ladnie ale dziala wszystko jak nalezy.

Jak to wszystko dziala mozna zobaczyc na ftpie. Teraz zajme sie systemem undo a pozniej jak pomysle i skonsultuje z bialym to moze jakies systemy postępu operacji na pliku.

To wszystko co mialem do przekazania. Zmykam spac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem sustem undo. Ma nieograniczony poziom undo. Co ja gadam oczywiście ograniczony waszymi zasobami pamięci. Cale to undowanie oparłem na implementacji stosu. Czekam na opinie.

Narazie odpuscilem sobie implementacje postepu przy zmianach na obrazkach. Przyjdzie na to jeszcze pora. Teraz mogę sie zająć czymś innym.

Przydałoby się zrobić już jakąś wersję alfa naszego progsa tak, zeby to zaczelo działać i powoli przypominało produkt finalny. Mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze skontaktować na dniach z bialym i poczynimy jakies postanowienia odnosnie projektu i dalszych prac nad nim.

jak zawsze pozdro dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja od poczatku bylem za innym projektem 8)
No ale nadal jestem tylko ze narazie nic nei robie - zekam az sie skonczy ten i sie wezme za prace nad nowym projektem o ile bedzie mnie interesowal. Bo w sumie mam jako taki pomysl.

Zrobic cos co by przechowywalo artykuly - tzn. formatowany text + grafika - zeby dzialal jak word ;)

Juz cos takiego widzialem ale ma jakies dziwne czasme bledy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja jestem za wszystkim. Mozemy zrobic cos nowego, albo dokonczyc to co nie skonczone 9_9 . Ja w kazdym moncie razie i tak narazie nie mam zbytnio na nic czasu. Jak na zlosc, na wakacje zwalilo mi sie duzo roboty. I co. Wcale nie programowanie pod windows, tylko tworzenie stron opartych o php. Ale jak wrsecie zdolam juz wszystko zakonczyc to jestem do dyspozycji. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie pierwsza wersja alfa bo nie mozna nazwac tego beta. Program po skonwertowaniu zapisuje rezultat w pliku ascii.txt w tym samym katalogu w ktorym znajduje sie plik ktory przetwarzamy. Niestety nie udalo mi sie zlinkowac modulu Twardego. Program sie wywala przy probie zaladowania diba z gif i jpg. W alfie nie ma wogole tego zaimplementowanego. Jest jeszcze sporo pracy ale mysle, ze wersja alfa zmotywuje do dalszej pracy nad tym programem.

Oczywiscie progs na ftp'ie.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest tylko mozliwosc konwertowania wedlug jasnosci - porzeciez byly jeszcze inne pomysly (moduly).
No i te liczby w pasku podczas konwetrowania chyba nie potrzebne - najwyzej dac progges bar tam.

Aha - pewnei bedzie trzeba dasc jakies wskazówki do programu - bo cel osiagnolem dopieor po zrobieniu wszystko monochromatycznego i ustawieniu jasnosci i kontrastu. Taki czlowiek co to uruchomi moze sie zniechecic tym ze nie wie co ma zrobic. Ale to mała sugestia.

Po drugie popatrzylem do okienka About - wiesz Pinolec - ty zrobiles program (szkielete programu) no ale my tez cos robilismy wiec my tezzasluguje na pozycje tam :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wim modul do konwersji wg. kształtu nie jest na dibach. Trzeba go troche przerobic. Wim te liczby na pasku to prowizorka. Jak caly program dlatego mowilem, ze to alfa. Ten progress to jest mysl ktora sie wprowadzi w zycie.

Wiem do konwersji bedzie zrobiony wizard. Bo teraz to ciezko jest zielonemu uzytkownikowi cos zdzialac.

Pozatym jest jeszcze problem z dibami ktore maja wymiary inne niz wielokrotnosc 4. Program sie wiesza.

Pozatym Piasiu w oknie about to nie sa moje dane tylko Bialego :P Skupiłem sie na tym by program zaczal dzialac a nie na szczegołach typu about.

Czekam na odzew ludzi, ktorzy dalej chca dzialac nad tym projektem. Jeszcze jest troszke roboty.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To bardzo sie ciesze Nicon :D Teraz jest do zrobienia wizard do konwertowania. Czyli cos co poprowadzi uzytkownika za raczke przy konwertowaniu. Ja bede teraz pracował nad drugim systemem konwersji, bo jest napisany dla DDB a nie dla DIB'a. To raczej dlugo nie zejdzie - przynajmniej tak mysle. I trzeba przygotować program do wypuszczenia w wersji beta ;) To chiba wszyscy lubia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Utwórz nowe...