Skocz do zawartości

Blad


Omega

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wstyd się przyznać, ale nic jeszcze nie zrobiłem (znaczy żadnej funkcji, ale koncepcję mam gotową :-D ), ponieważ miałem jeden konkurs na karku (a nawet 2, bo + Olimpiada Ogólnopolska), ale już sprawa skończona bo praca wysłana (70% szans na wygraną), i do tej niedzieli powinienem wyrobić się z przydzielonym mi modułem.... :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nic nie pisałem więc coś naskrobię. Po wczytaniu sie w dokumentację gif'a i konsultacji z naszym nadzorcą 'białym' doszedłem do wniosku ,że nie będziemy ręcznie wczytywać gif'a (bo i po co). Użyty zostanie kod np. taki. (Poza tym znalazlem też fajną bibliotekę BMGLib która także umożliwia zapisywane jakby było potrzebne - dobra jak ktoś chce korzystać z OpenGL bez GL utils).Wiem ,że w przypadku wykorzystania praktycznie gotowego kodu moja rola ogranicza sie do minimum,ale niestety czasu mało. Mam kilka dodatkowych zajęć , które chciałbym dalej kontynuować a niestety doba ma tylko 24 h :(. Najwyżej skreslicie mnie z Creditsów 8) . Sorrki ,że tak wyszło..mam nadzieję ,że mi to wybaczycie.... ;)

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem jedną część z mojego modułu, a mianowicie funkcjęm która dla wskazanego kwadratu wielkości jednego znaku w czcionce wybiera najbardziej odpowiadający mu znak. Wrzuciłem pliki na serwer. Za resztę zabieram się jutro.

P.S. Nie wiem jak zrobić z tymi DIB'ami, więc może na początek zrobię to na BITMAP, a potem się to pozmienia (bo funkcja chyba jest jedna wspólna - GetPixel ?)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ termin na oddanie modułów minął w tamtą niedzielę (chociaż ja nie naciskam - sam zupełnie nie mam czasu - i rozumiem, że macie mnóstwo zajęć obowiązkowych), więc każdy kto skończy(ł) ;-) niech utworzy w swoim katalogu na FTP podkatalog "modul" i umieści tam TYLKO pliki (cpp, h, dll lub lib) swojego modułu oraz skompilowany program testujący i ewentualnie jego kod (szczerze mówiąc kod programu testującego na pewno dużo mi pomoże - ALE CHODZI MI JEDYNIE O TE PROGRAMY, KTÓRE JUŻ NAPISALIŚCIE, ŻEBY PRZETESTOWAĆ WASZ MODUŁ - NIE PISZCIE NOWYCH).
Piszę to dlatego, bo trudno mi jest stwierdzić, czy to co jest na FTPie to już skończony, działający program, czy może tylko taka testowa wersja wrzucona na serwer, żebym wiedział, że nie leniuchujecie ;-).
Ja już zaczynam to wszystko powoli sklejać do kupy. Wiem, że pinolec i twardy już skończyli (jeżeli jest ktoś jeszcze - niech pisze na gg) i za ich moduły wkrótce się zabieram. Staram się poświęcić na to cały mój wolny czas, czyli okolo 1h dziennie, ale myślę, że już niedługo to skończymy.
Jeżeli komuś już się zaczyna nudzić, niech zastanowi się nad następnym projektem, ewentualnie - niech zgłośi swoją chęć pomocy osobom, które mają problemy ze swoimi modułami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło co miało wyjść... Wyszło że nie umiem WinAPI....

Nie zrobiłem mojego modułu na DIB'ach (jak było ustalone), bo dopiero niedawno zacząłem "bawić się" na serio WinAPI (nawet Programming Windows nie przeczytałem całego) i poprostu do DIB'ów nie doszedłem jeszcze.
Moduł zrobiłem na HBITMAP, więc byłbym wdzięczny jak ktoś mógłby przejrzeć ten kod i zobaczyć, czy dużo by było pracy z przerabianiem na obsługę DIB'ów. Bo sam kod jest chyba dobry...

P.S. Wiem że to straszny błąd, ale nie zamieściłem programu do testowania, ponieważ naprawdę całkowicie brakuje mi czasu... (Marzec to u mnie najbardziej zawalony miesiąc w tym roku...). Mam go napisać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały napisał:
ALE CHODZI MI JEDYNIE O TE PROGRAMY, KTÓRE JUŻ NAPISALIŚCIE, ŻEBY PRZETESTOWAĆ WASZ MODUŁ - NIE PISZCIE NOWYCH

Nie załamuj się. Spróbój popracować nad tymi DIBami (przeczytaj odpowiedni rozdział - chociaż ja z tej książki nie przeczytałem ani jednej strony). Nie wszyscy jeszcze się uporali ze swoimi modułami, więc masz jeszcze trochę czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie skończył. Jest cały czas w toku. Jednak niektórzy mają problemy ze swoją częścią (i prosiłbym tych, którzy już skończyli, żeby im troszkę pomogli w miarę swoich możliwości czasowych) albo mają mało czasu.

Zrobimy tak - niech każdy z Was napisze tutaj, czy już skończył swoją część i jeśli tak to czy zgłasza gotowość do pomocy, a jeżeli nie to niech napisze z czym dokładnie ma problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipy mam juz gotowe, skalowanie takze, czyli zostaje mi ostatnia funkcja - Rotate. Algrytm obracania mam juz napisany i dziala doskonale. Jedynie mam problem z obliczaniem wolnego miejsca na obrocona bitmape. Obczailem taki swoj wzorek, ale nie dziala dla kata pomiedzy 90 a 180 stopni. Tak to wszystko ok. Program testujacy mam rowniez gotowy. Ale nie chce wrzucac bez tej funkcji. Wchodze codziennie wieczorem na neta, ale nikogo nie zastaje. Sproboje cos sam poknuc, ale nie wiem co z tego bedzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Moduł wczytujący gify nie jest ukończony z kilku powodów:
1. Rozgryzanie formatu gif nie wchodzi w rachubę.
2. Użycie gotowych bibliotek byłoby możliwe jednakże nie znalazłęm żadnej(co prawda tylko kilka sprawdziłem) kompilujących się pod Dev-C++.
3. Brak czasu
Tak więc biję się w pierś ,ale moj moduł praktycznie nie jest ruszony z miejsca...w wolnych chwilach poszukuję dobrej biblioteki.
Co prawda Twardy pisał (że mogłby - o ile dobrze pamietam rozmowę) napisać odpowiedni moduł w Delphi...no to tyle na razie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczailem taki swoj wzorek, ale nie dziala dla kata pomiedzy 90 a 180 stopni.

to zastosuj taki szerokosc = szer * cos(x-90) * tg(x-90) + wys * cos(x-90)

wysokosc = sin(x-90) * wys + cos(x-90) * szer

przy czym x to kat obrotu (pisane z mysla o zakresie 90-180 nie mowie ze dla innych bedzie dzialac) wys i szer to rozmiary zrodlowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Oczywiście, że jest aktualny, tylko "się zawiesił" na czas semestru, kiedy to większość osób nie ma czasu. Mam nadzieję, że ten nieprzyjemny przestój nie zrazi Was do wspólnego programowania (choć już chyba trochę zraził) i kiedy tylko będzie więcej czasu zbierzemy się znowu do roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Utwórz nowe...