Skocz do zawartości

Moduły


Aspect

Recommended Posts

Twardy napisał:
Jest jeszcze inna kwestia - potrafil bym tak zakrecic w strukturze biblioteki, ze nikt by sie nie zorientowal w czym byla kompilowana.
Nic nie sugeruje.

A będzie używany w niej VCL? Bo jeżeli tak, to trudno ci będzie to ukryć (widać bezpośrednio w podlądzie pliku nazwy klas...).

Mam prośbę. Jak by mnie nie było w sobotę, albo w niedzielę (bo istnieje taka opcja :( ), czy ktoś mógłby opublikować na forum przebiego rozmów? Tak żebym znał ustalenia.

Jak by ktoś chciał wiedzieć co umiem (bo tego jeszcze nie mówiliśmy, a pewnie będziemy poruszali ten temat na IRCu), to wszystko chyba znajduje się pod adresem https://www.intol.noi.pl/index.php?id=omnie (choć chyba nie napisałem, że znam podstawy WinAPI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicon napisał:
O ile pamietam to dostales z Piasiem GUI i jeszcze cos.

Nie no, właśnie dla Was jeszcze niczego nie przydzieliliśmy. Mieliście się zastanowić (wszyscy), który z wyżej wymienionych modułów wam odpowiada i napisać o tym wczoraj. Na razie przydziały są następujące:

  • Twardy - moduł wczytujący jpegi
  • pawlos - moduł wczytujący gify
  • Nicon - moduł wykonujący skalowanie, obroty i odbicia obrazków
  • pinolec - moduł zmieniający jasność, kontrast, itp obrazka
  • DRACULA - moduł konwertujący obrazek do ASCII na postawie jasności
  • ja - moduł wykonujący konwersję na podstawie kształtu

Pozostała jeszcze sprawa tzw "programu zbiorczego" + GUI - to jest dużo roboty raczej, żmudnej i mało ciekawej chyba (ale ktoś to musi zrobić). To musi być jeden moduł, bo tego za bardzo nie da się rozdzielić. Do tego modułu widziałbym Piasia (ale jeżeli Intol chciałby to zrobić, to też nie mam nic przeciwko), ale jeżeli on się nie zgodzi (wolałby coś bardziej ambitnego), to możemy to zrobić jakoś razem, albo ja to złoże do kupy w wolnym czasie.
Innymi propozycjami dla Piasia i Intola są:

  • zajęcie się wczytywaniem jakiegoś innego popularnego formatu plików graficznych (png, pcx, tga, wmf, może jakiś wektorowych)
  • zajęcie się wymyśloną (autorską) metoda konwersji obrazka do ASCII (tych metod w sumie nigdy za wiele, więc nie będzie żle jak się wszyscy nad nimi zastanowimy)
  • może uda się wam wymyślić jeszcze cośco uważacie, że powinno znaleźć się w takim programie - liczę na waszą pomoc i zaangażowanie ;-)

Jeżeli nie chcecie sami wybrać (tak też się może zdarzyć), to ja już wam coś odpowiedniego przydzielę. :S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ftp zamiescilem programik testowy (NO_NAME_TEST.zip) do jescze nie napisanego modulu, dlatego moze sie jeszcze komus przydac. Zwlaszcza bialemu. Mam tez jeszcze jeden pomysl - konwersja na podstawie jasnosci jednego kanalu. Pytanie propos ftp. Dlaczego TotCmd widi pustke i nic nie moze wyslac? (Polecam AceFTP na te bolaczki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GUI to jeżeli w czystym WinAPI to nie bardzo sobie poradzę (choć ułożenie przycisków można zaprojektować przy pomocy ResTools z MinGW), ponieważ znam je początkująco, ale jeżeli można by to było wykonać w C++ Builderze (np. w wersji Personal), to chętnie podejmę się takiego wyzwania bo Builder'a i VCL znam dość dobrze....

zajęcie się wymyśloną (autorską) metoda konwersji obrazka do ASCII (tych metod w sumie nigdy za wiele, więc nie będzie żle jak się wszyscy nad nimi zastanowimy)

Tu ew. w sumie też.

może uda się wam wymyślić jeszcze cośco uważacie, że powinno znaleźć się w takim programie - liczę na waszą pomoc i zaangażowanie

Tu też można pomyśleć :D .

Przeczytam jeszcze ustalenia z IRC'a, pomyślę i postaram się szybko odpowiedzieć.... Radzę dobrze przemyśleć ten GUI z C++ Builderem, bo jeżeli program ma być darmowy, to nie przeszkadza, a interfejs mógłbym "wyczepiasty" zrobić ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały napisał:
Twardy mi właśnie uświadomił jak bardzo złe jest przechowywanie obrazków w kontekstach - jeżeli nie sprawi Wam to różnicy, to może trzymajmy te obrazki w pamięci jako bitampy i przekazujmy uchwyty do nich HBITMAP. Napiszcie z resztą jak wam najwygodniej - moze tablica jakaś?

Ja jestem za uchwytami - najwygodniej. Mam tez juz koncepcje co do ciagu znakow, a wlasciwie ustalania rozmiaru bufora na texy, Mianowicie:

int GetBufferSize(HBITMAP hbmpBitmap, int nCharWidth, int nCharHeight);

A funkcja zajmujaca sie konwersja:

int ConvertToAscii(char *cBbuffer, int nBuflen, HBITMAP hbmpBitmap, DWORD flags);

Teraz tylko realizacja. Ma ktos sposob na konwersje obrazka do skali szarosci? Chyba tylko tego mi brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...