Skocz do zawartości

Pomysł na projekt?


Complex

Recommended Posts

intol napisał:
Masz jakies doswiadczenia w grafice? Moj starszy brat jak pisal programy graficzne, korzystal z dosc zaawansowanych algorytmow.... Na tym trzeba sie znac (no ale moze juz pora sie tego nauczyc).

Znać się jako tako nie znam..no ale przecież zawsze można sie douczyć. Tak sobie myślałem ,że 'po prostu' będzie obrazek analizowany pod kątem jasności, ew. kilku innych kryteriów i dobierany w ten sposób odpowiedni znak ASCII..które były by pogrupowane własnie pod kątem tych cech...może i program byłby trudny..ale napewno łatwiejszy niż kompresja fraktalna ,którą swego czasu chciałem zaimplementować (niestety nadal z wielu przyczyn się to nie udało :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafiłbym zrobić programowo blending (płynne przejście jednego obrazka w drugi, lub inaczej - zanikanie jednego obrazka na drugim).
Jeżeli chodzi o grafikę to wszystko praktycznie sprowadza się do rozkodowania (czytaj rozpakowania) z danego formatu pliku do bitmapy i operowaniu na nim za pomocą funkcji API, lub dodatkowych, wymyślonych przez siebie (jak w przypadku tego blendingu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez znam pare efektow bajeranckich. Np. Fade In/Out. Fajne przejscie wygladajace tak jakby jeden obrazek znikal tylko tak po jednym pikselu i coraz szybciej :D. Obrazek tez moglby byc analizowany pod wzgledem kolorow, i do jakis tam przedziałów kolorow bylby odpowiedni ASCII. Fajne to dosc ;). Co do Twardego to mysle ze bariery jezykowe spokojnie sie pokona, a w programach graficznych bedzie mial niejako przewage ;) bo asm daje swietna szybkosc programu, a to podoba sie uzytkownikom. Ale czekamy na bialego, az sie pojawi. Bo trzeba wreszcie podjac ta decyzje :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh widze ze tu wszyscy uznali ze ja chche z tego kase. Piszac ze nei jestem za opensource nei myslalem ze jestem za komercha tylko ze wole freeware :D Mi tazke na poczatek satysfakcja wystarcza.
A ja nadal jestem za wiekszym projektem. I nawet sobei jzu wymysliem cos fajnego. A mianowicie programm do grafiki wektorowej. Moze jak ktos zna CompactDraw lub RealDrawPro to wie o co mi chodzi. Tam mzona dosc wykazac sie roznymi efektami. Porostu kazdy element bylby prostokatem i byaby kolejnosc ich ustawiani itp ble ble ble... najlepiej zobaczyc to w praktyce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open source OK.

Co do programu i grafiki wektorowej. Jest cos co mozna by bylo napisac i nawet moznaby bylo na tym zarobic. Panie i Panowie potrzebny, a wlasciwie przydalbysie prosty, ale w miare rozbudowany i elastyczny program do rysowania schematow urzadzen elektrycznych/schematow lini nn(sn lub wn)/i innych schematow).

Co taki program mialby posiadac?
- Laczenie poszczegolnych obiektow liniami o roznej grobosci, oraz mozliwosc opisania takiej lini z obu stron w roznych kolorach (dlugosc, przekroj kabla itp.) oraz mogace posiadac rozne zakonczenia (strzalki) - linia nie musi laczyc sie z obiektami
- Zewnetrznie definiowalne obiekty, dostepne na definiowalnym pasku narzedzi, ktore akceptuja polaczenia liniami tylko w okreslonych punktach, posiadajace odpowiednie komentaze (np. numer slupa, jego wysokosc)
- Anty-aliasing :)
- Export do popularnych formatow graficznych (bmp, jpg, gif, tiff, sxd, itp.)
- Wiele innych i fascynujacych mozliwosci (Brzmi jak text Micro$oft'u z instalki windy)

Innym pomyslem mogl by byc program do komunikacji - wysylania plikow przez COM, LPT, USB, ale dzialajacy pod kazda Winda.

Jestem też za IDE, ale bedzie sporo roboty. Proponowalbym otulic w narzedzia BC++

Kompilator? Rzuce czyms czego chyba tu nie widzialem - MinGW ewentualnie DEV lub lcc-win32 (ale raczej klasy w lcc to nie przejda)

Czyli wiemy juz ze projektem rzadzi bialy. Trzeba sie dopisac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysł. Skoro biały kieruje tym projektem, to moze On zadecyduje jaki to ma byc projekt z posrod zaprezentowanych i jaki kompilator bedzie za tym stal. Jezeli ma to byc projekt udany to wazne jest, zeby szef projektu chcial realizowac taki projekt. Czy ktos sie bedzie pisal na taki projekt zalezy od indywidualnych preferencji. Wszyscy, ktorzy by siebie nie widzieli w takim projekcie moga zawsze rozpoczac prace nad innym projektem. Mysle ze takie rozwiazanie bedzie dobre dla wszystkich. Ja na przyklad nie widze, zeby kazdemu pasowal jakis temat i ludzie beda sie tylko meczyc i nie beda sie przykladac. Nie o to nam chodzi. Dlatego wlasnie mysle, ze Biały powinien zadecydowac o tym czego bedzie dotyczyl projekt i w czym bedzie pisany, a dopiero potem ludzie powinni sie zadeklarowac czy im to pasuje. Tak czy inaczej bedzie przynajmiej jeden projekt w produkcji ;) Moze zle mysle ale, wokol naszej strony mozna zgromadzic rzesze programistow, ktorzy beda chcieli uczestniczyc w takich projektach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRACULA napisał:
Open source OK.

Ja nadal jestem za freeware tym bardziej gdybysmy chcieli to sprzedawac. Bo w sumie jesli to ma tylko sluzyc do celow naukowych to neich bedzi to open source ale i tak obstaje za tym zeby nie dawac źródeł... chociarz sam juz nie wiem 8)

DRACULA napisał:
Co do programu i grafiki wektorowej. Jest cos co mozna by bylo napisac i nawet moznaby bylo na tym zarobic. Panie i Panowie potrzebny, a wlasciwie przydalbysie prosty, ale w miare rozbudowany i elastyczny program do rysowania schematow urzadzen elektrycznych/schematow lini nn(sn lub wn)/i innych schematow).

Nie wiem czy cie zasmuce czy co ale takich programów jest multum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, nastepny koder do druzyny :D. Bardzo dobrze. Mam taki pomysl zeby kiedy wroci bialy spotkac sie na ogolnym kanale na GG (lub Mirc). I obgadac wszystko w real-time. podjac ostateczne decyzje, opracowac ogolny zarys i porozdzielac robote. Pomysl DRACULI jest niezly i mysle ze dosc latwy, czyli nadajacy sie na poczatek. Choc decyzje podejmie bialy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ludzie, ludzie... Czemu wy myślicie inaczej niż ja? 9_9
Przeciez porgram do grafiki wektorowej jest tak samo prosty jak taki program z tymi układami elektronicznymi. I nie wiem czy takich programów graficznych jest duzo ale programow to takich ukladów jest bardzo duzo. Zreszta co wam sie bardziej przyda? Program do grafiki którym mozna robic sobie grafe do swoich programow lub grafike na strone czy program do projektowania schematów?? Mi akurat takie cos sie nei przyda bo po co mi? Ja nie jestem elektronikiem, tylko "programista".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiesz ale DRACULA pracuje (robi praktyke) w takim wlasnie fachu i dal taka propozycje bo zapewne jemu albo jego zakladowi sie to przyda. a przy okazji mozna by z tego wyciagnac jakis zysk. poza tym kto bedzie robil grafike do programu w takim programie :) jaki zaproponowales przeciez uzywa sie przewaznie obrazkow z zasobow (ikon , kursorow) A to przeciez latwo stworzyc w jakims srodowisku IDE . ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...