Jump to content
Sign in to follow this  
Gosia

Javascript pierwsza praca

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu uczę się Javascript plus HTML i CSS, zastanawiam się jakie są wymagania dla początkującego programisty? Co taki programista powinien wiedzieć, umieć? Jaka wiedza i umiejętności od niego będzie wymagana w pierwszej pracy. Jakie rzeczy powinien umieć zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będziesz prawdopodobnie musiała umieć rozwijać jakiś framework, który korzysta z tych elementów, czyli znajomość JS na dzień dzisiejszy na pewno JQuery, Prototype etc. no i doskonała znajomość HTML5 i modelu DOM, żeby wiedzieć jak można manipulować elementami. Z tego co mi przychodzi to głowy to przyda ci się znajomość:

JQueryElementy CSS3Elementy HTML5Format JSON oraz XMLPodstawy PHP lub ASP.NET

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jQuery. W momencie, gdy zaczniesz na poważniej przygodę z asp.net to na pewno również AJAX. Kolejną sprawą jest wywoływanie web service'ów przy wykorzystaniu Javascript. Do tego dochodzi też kwestia baz danych oraz jak wspomniał kolega wyżej - CSS3 i HTML5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baziu, masz rację. Piszesz, że uczysz się HTML i CSS. Ja radziłbym Ci poznać HTML5, co do CSS - zacząć od 2.0 i później przyswoić sobie nowości/zmiany zawarte w wersji 3. Co prawda nie są kompatybilne ze wszystkimi przeglądarkami ale jednak warto.

Co do samego JS - jQuery przede wszystkim. Gdy zaczniesz pisać jakieś proste efekty, animacje, slideshow'y to zobaczysz, jakie to wszystko proste i przyjemne. Możesz też używać go do zaimplementowania ładowania pseudo-ajaxem, co i tak wygląda świetnie.

Od siebie dorzucę, że gdy opanujesz jQuery to zerknij też na jQuery Mobile - ułatwi Ci to wdrażanie stron pod urządzenia mobilne :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...