Skocz do zawartości

yo


Specter

Recommended Posts

Ejj kurcze zakupilem orginala VC++ .NET, a wlasnie czytam ze C# jest lepszy?? A kurde moj stary nie wyda tyle kasy na mnie nie szybcie jniz za rok moze dwa :/ Czy macie pomysl, albo pocieche dla mnie :P Czy jest jakis plus ktory ma VC++ niz C#??

Maciej Pacuła napisał:
Jeśli planujecie zaopatrzyć się w produkt z rodziny Visual Studio .net, polecam C#, ewentualnie C++. Wersja C++ ma to do siebie, że nie można w niej wczytywac okienek z zasobów, wszystko trzeba tworzyć samemu.

Macieju! O co chodzi z "Wersja C++ ma to do siebie, że nie można w niej wczytywac okienek z zasobów, wszystko trzeba tworzyć samemu" Czy jest mozliwosc dogrania czegos (jesli jest to warzne bo nie do konca wiem o co chodzi) zeby miec ta "lepsza" wersje?? "wczytywac okienek z zasobów" Masz na mysli komponnety? a nie mozna dogrywac? Jak naprzyklad w C++Builderze??

xorek napisał:
jestes zainteresowany tym jezykiem to wystarczy, ze pobierzesz nieodplatna wersje Framework 1.1 (podajze najnowsza wersja) ze strony Microsoft'u

Framework co to tak glownie jest? bo nie mam z deka o tym zadnego pojecia ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku! O kurcze ;]

Maciej Pacuła napisał:
to nie mozesz uzywac wizualnych metod projektowania okien dialogowych, wszystko tworzysz z poziomu kodu

To jest różnica między M$ C#, a VC++? czy ogólna różnica programowania pod .NET?? ...kurcze, ja malo wiem jesli chodzi o WinApi :/ raczej zawsze bazowałem na jakiś komponnetach ewentualnie Dev-C++ ale na konsoli :/ Lecz jeśli informatyka miałabybyć moją przyszłością jak matura -> studia -> praca, i na studiach czy w jakieś pracy raczej bedzie się (może wiesz) bazować na komponentach czy czyste winapi??

Mam jeszcze takie pytanko: Zawsze mnie ciągło do programowania w C++ fakt ze mam 17 ( 18 ) lat, i nie za dużo umiem ( może nie czystego C++, lecz winapi opengl i inne żeczy które chcialbym umieć :( wiem nawet dlaczego: "Pozdro Borland ;]" Lecz mam zamiar się jakoś w tym kierunku ( C++ ) troche podciągnąć. ( nie wiem po co tyle pisze ;] ) lecz czytałem wyżej, że warzny jest język "xml" sciągłem wczoraj poteżny program i w czym w xml ( 10mb kodu ), czy lepiej uczyć się tego czy c++ czy nie traktować jako lepszy ale jako inny język jak różnica miedzy html, a pascalem? Wogule nie wiem jak to kompilować język troche mi obcy, w sumie zawsze traktowałem go jako kolejny język do www ( html, php, java, itp ) lub jako zewnetrzna bibliotega do programów ( jak na winapi.org xml do wyglądu okien dialogowych jak okna XP ) jestem pewnie w bledzie znow duzo gadam i wszytko inaczej rozumiem? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A Ty jakei masz argumenty ze C++ jest gorszy? :/"
Niewiem, czy w zdaniu:
"Eax jesli interesuje Cie platforma .NET to radze sie zainteresowac C#. Zostal od podstaw stworzony do wspierania .NET"
mozna przeczytac, ze pisze o C++ jako gorszy od C#. Czlowieku jak stwierdzam (i to jest tylko moje zdanie), ze w C# platforma .NET jest bardziej przystepna. Myslisz, ze Microsoft stworzyl C# tak ot sobie - powstal by wspierac nowosc w programowaniu pod Windows. Owszem jest C++ dla .NET, i jest on zapewne stworzony by osoby z pewnym doswiadczeniem odnosnie C++ mogli latwo nauczyc sie korzystac z dobrodziejstw .NET. Tak pozatym wybor jezyka jest tylko kwestia gustu (mozesz jescze wybierac Delphi dla .NET). Cos przystepne dla mnie, niekoniecznie jest wygodne dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakol:

Nie wybiera sie jezyka programowania bo jest nowy, modny albo popularny, (chociaz w praktyce roznie to bywa ;) )
Po pierwsze musisz wiedziec co chcesz robic z jezykiem programowania. C++ ma te zalete, ze jest szalenie wszechstronny. A dla kogos obeznanego przesiadka na C# (w razie koniecznosci) nie bedzie specjalnie trudna.
Ja proponuje zamiast sciagac xml'a zastanowic sie co chemy robic, a dopiero potem cos w tym kierunku robic, i w zadnym wypadku nie kierowac sie moda i popularnoscia (chociaz to drugie ma zazwyczaj swoje odzwierciedlenie w praktycznym zastosowaniu jezyka ;) )
pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...