Skocz do zawartości

Zmiana szkoły...


mirz

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Planuje się przenieść ze studiów we Wrocławiu do Warszawy. Z okazji całkowitego braku czasu chciałem się spytać czy ktoś wie jak wygląda takowe przeniesienie czy będę musiał zdawać jakiś test kompetycyjny? Czy wystarczy, że przyniosę swoje papiery i wszystko już będzie okej? I jeszcze jedno w ogóle jakie są uczelnie w Warszawie. Interesuje mnie informatyka - inżynieria oprogramowania, żebym mógł sobie wyrobić papier MSSQL i Cisco jak jeszcze jakieś będzie można wyrobić to w porządku (bo tak przynajmniej jest na mojej obecnej uczelni). Pozdrawiam mirz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeniesienia to kiedyś się to zależy od dziekanatu tak na prawdę. Jak ja się dowiadywałem (akurat z uczelni Poznańskiej do Wrocławskiej to było), to wystarczyła im średnia powyżej 4.0 żeby się przenieść, i się trafiało na rok na którym się było. Z tego co wiem to czasami chcą żebyś robił różnicę programowe - np. jeżeli u nich jest programowanie w Perl, a u Ciebie nie było, to będziesz musiał to robić, analogicznie z matematykami etc. Dodatkowo jeśli szkoła docelowa uważa że ma lepszy poziom z czegoś, to też może kazać ci to robić. W zależności jak się ugadasz, to albo 'robienie' to po prostu chodzenie na zajęcia etc normalnie, albo egzamin eksternistyczny (zazwyczaj dodatkowe podania trzeba składać). Resztę rzeczy powinni przepisać. O teście kompetencyjnym nie słyszałem (ale to nic nie znaczy ;) Najlepiej btw żebyś rozmawiał z jakimś dziekanem do spraw studenckich jeśli panie w sekretariacie będą kręcić. Co do uczelni to ja wiem tylko o 3ch liczących się - UW, PW i PJWSTK. Natomiast nie mam pojęcia jak z certami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel probowal sie wymigac od examow na PW i nie da rady, no chyba ze jestes "wybitny", wtedy jest szansa :). na MIMUW mozna sie przeniesc bezbolesnie z PW (mam takiego znajomego), ale nie polecam tego wydzialu jesli nie chcesz sie przemeczac. dla olewaczy i leserow MIM to czysty stres, ale da sie przebrac. PJWSTK - z tego co slyszalem to lajcik - dopoki placisz i nie przesadzasz z opierdalaniem sie, to bezstresowo dobrniesz do magisterki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...