Skocz do zawartości

Prośba o udzielenie pomocy Tor/GNUnet/VBS/PowerShell


MR.REBOX1337

Recommended Posts

Witam ;)

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób przy Pomocy PowerShell wyłączyć niektóre usługi systemu(w tym IPv6 Teredo tunneling czy inne tego typu usługi) oraz metody konfiguracji sieć dla Tor/innych technologi cebulowych CZ TEŻ KOMUNIACYJNYCH(XMPP/Torchat...) jak również wyznaczanie portów dla ich połączeń a także sposób skonfigurowania dostępu do sieci(ruchu sieciowego) tylko dla wybranych programów przy udziale PS(Lub innego narzędzia).

Sam też jestem za linuxem ale takie podstawowe metody działań/zarządzania na windows przydadzą się u mnie w pracowni lub jeśli komuś będę chciał/musiał pomóc ;)

 

Celem który próbuję osiągnąć jest cicha sieć by móc spokojnie korzystać z bitcoin oraz też innych technologi cebulowych.

 

Poprzedzając pytanie czemu nie wykonam tego na linux który jest bardziej rozbudowanym systemem w administracji:

Rozumiem iż linux poprzedza windows jeśli chodzi o rozwiązania w bash oraz większą funkcjonalności(jak choćby domyślna możliwości dopasowania systemu do użytkownika co w Windows jest niewykonalne) .

Również to iż w obu systemach występuje duża różnica sposobu ich administracji ale obecnie staram nauczyć się administracji w obu przypadkach ponieważ w pracowni/Na zajęciach wykonuje zadania na windows więc i tak muszę opanować na nim administracje przy okazji poszerzając swój zakres wiedzy ;) poza tym administracje sieci i tak raczej będę zmuszony zdać na dystrybucji windows.

Jednakże odnośnie poszerzania wiedzy o której pisałem, nie miałem na myśli uczenia się całego Powershella a jedynie kilka podstawowych rzeczy które umieściłem w pytaniu ponieważ rozumiem że windows i linux to zupełnie inny sposób myślenia z tego powodu iż im bardziej nauczysz się obsługi windowsowych rozwiązań, tym trudniej przyzwyczaić się do rozwiązań Linuksa.

Osobiście mam w planach instalacje 2 dystrybucji arch linux oraz Whonix jednakże zanim do tego przejdę wolę najpierw opanować Administracje na windows a dokładniej dowiedzieć się w jaki sposób należy przeprowadzić konfigurację opisane w pytaniu by też posiadać trochę wiedzę na temat windows co do drugiego powodu działam też na windows więc przyda mi się ta wiedza.

 

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i Pozdrawiam.

Mr.REBOX1337

PS:Jeśli temat został utworzony w złym dziale bardzo prosiłbym o przekierowanie go do odpowiedniego działu.

Jeżeli jednak rzeczywiście zdarzyło mi się pomylić działy,przepraszam za to zdarzenie AD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...