Skocz do zawartości

opera dragonfly


Recommended Posts

Nie jestem pewien czy znajdzie się tu jakiś web developer ;), ale myślę że warto wspomnieć Operowym odpowiedniku Firefoxowego Firebuga :>

http://www.opera.com/products/dragonfly/

[/quote] Z jednej strony dobrze, że zrobili Dragonfly'a w JS, będzie łatwo modyfikować lub pisać pluginy, z drugiej strony wydajność pozostawia wiele do życzenia. Na razie dragonfly nie ma nawet połowy możliwości firebug'a. Dobrze, że opera zaczeła myśleć o developerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, że używam Opery, żal mi troche patrzeć na to, jak łatwo i jak wiele dodatków można ściągnąć do Firefox-a, w Operze nawet nie wiedziałbym gdzie zacząć, żeby zainstalować jakiegoś plugina, ba - nawet nie wiem czy Opera ma jakiś system pluginów :), pewno są, ale gdzieś zakopane i nie tak łatwo dostępne i zorganizowane jak w FF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renno: Zwróć uwagę, że to dopiero wersja alpha, tak więc brak różnego rodzaju funkcjonalności wydaje się być kryte ;), tak czy inaczej jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o rozwój tego narzędzia, biorąc pod uwagę fakt, że O chyba jako jedyna nie posiada jeszcze debuggera JS. Co do wykorzystania samego JS, to np. dzięki niemu utrzymanie danego programu stoi ponad systemami operacyjnymi, jak też i wspomniana przez nich "hybrydowa" metoda pisania zdejmuje obowiązek martwienia się o update'y w przeźroczysty nawet dla programistów sposób, co też należałoby dodać do jakichkolwiek ocen wyboru takiego podejścia programistów :). bartek: głowy za to dać nie mogę, ale O wydaje się mieć tylko rozszerzenia userjs i wybitnie mało użyteczne "widżety", poszukiwałem swojego czasu czegoś, w czym można napisać jakiś bardziej niskopoziomowy plugin do Opery, niestety niczego nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek: głowy za to dać nie mogę, ale O wydaje się mieć tylko rozszerzenia userjs i wybitnie mało użyteczne "widżety", poszukiwałem swojego czasu czegoś, w czym można napisać jakiś bardziej niskopoziomowy plugin do Opery, niestety niczego nie znalazłem.

no bo nie ma, można jedynie pisać content pluginy bazujące na Netscape API (przykład: acrobat reader)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...