Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż, podobnie jak bartek zaczynałem od SoftICE'a, bardzo pozytywnie wspominam dawne, długie noce spędzone nad tym czarnym ekranem. SI ma wszystko, czego można wymagać od debuggera systemowego... ale coż, to stare, dobre czasy, już nie wrócą. To zamknięty rozdział historii, tak jak polska crackscena. Na chwilę obecną najcześciej pracuję z ImmunityDbg, chociaż debugger IDy mam nieźle opanowany /zresztą, jedno mu trzeba przyznać - potrafi być bardzo przyjemny/. Póki nie muszę się z Ring0 bawić - nikt mnie nie zmusi do pracy z WinDBG, wielokrotnie próbowałem się do niego przekonać, bezskutecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa tam zaznaczyłem Olliego ;> SoftICE bardzo mi się podobał, był bardzo klimatyczny... ale z uwagi na swoją specyfikę przerywał odgrywanie muzyki na czas przejścia do debuggera, a tego nie mogę mu wybaczyć;DDDD Heh w WinDBG staram się ostatnio wejść... ale to nie jest specjalnie user-friendly ;p nawet GDB przy WinDBG był bardziej user-friendly (do gdb też mam pewien sentyment... mimo panującego o nim zdania, to sprawdzał się całkiem OK ;>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czy jest jakiś prosty sposób na używanie Olka pod Vista jako debuggera JIT (Just In Time to chyba znaczy), chodzi oczywiście o problemy z UAC, i jak jakaś aplikacja mi się wysypie sama z siebie, to Olek nie ma praw, zeby ja debugować (musze osobno odpalać Olka z prawami admina, załadować aplikację i czekać aż się łaskawie wywali sama). Pewno jest jakieś rozwiązanie (oprócz wyłączania UAC), ale jeszcze na to nie wpadłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też SoftIce u mnie panował, ale zagłosowałem na OllyDbg, bo obecnie tylko go używam. W sumie dopiero za trzecią próbą się do niego przekonałem. Co ciekawe nawet teraz potrafię odkryć jakąś ciekawą funkcję Olly'ego. Niestety do niektórych rzeczy trzeba mieć ustawiony focus na dobrym okienku, kliknąć prawym, przedzierać się przez skomplikowane menu, itd. Ale do standardowego debugowanie jest idealny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ściągałem SI przez modem a to było jakiś czas temu (7lat). Później komp mi sie zepsuł i miałem przerwę kilka lat bez kompa. TaC'a oglądałem jedynie w kafejce internetowej w media lub na starym mieście w Lublinie :) Na XP nie instalowałem SI a Ollym jakoś się nie chciałem zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...