Skocz do zawartości

Błąd w javie


Dertoner

Recommended Posts

Siema Panowie. Mam błąd w javie związany z JComboBox.Gdy dodaje elementy i próbuje uruchomic aplikacje wyswietla mi się błąd. Gdy klikam na ten błąd przenosi mnie do pierwszej linijki addItem.

cDZamien = new JComboBox();

cDZamien.setBounds(100,110,100,20);

cDZamien.addActionListener(this);

cDZamien.setToolTipText("Jednostka po zamianie");

cDZamien.addItem("mm");

cDZamien.addItem("cm");

cDZamien.addItem("dm");

cDZamien.addItem("m");

cDZamien.addItem("km");

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli te wpisy wykonujesz w konstruktorze klasy to odwoływanie się do ActionListenera przez this może powodować problem, bo do momentu zakończenia konstruktora nie masz pewności że cała klasa została stworzona.

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że w momencie dodania itemu actionListenera jeszcze nie ma.

Może dodanie go na końcu twojego listingu załatwi problem a najlepiej dodawać go w finalnej metodzie poza konstruktorem lub tworzyć anonimowo : .addActionListener(new ActionListener() {

.... kod nasłuchiwacza ....

} ablo tworzyć osobną klasę implementującą ActionListenera chociażby klasęwewnętrzną.

Ale tylko zgaduje - ten listing błędu który przenosi to bardzo ważna sprawa. Bez załączania takich rzeczy szkoda liczyć na jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...