Skocz do zawartości

Kobiety w programowaniu?


Bartosz Wójcik

Recommended Posts

Tak. Spotkałem. Nawet znam osobiście. Ich brak w IT wynika z samospełniającej się przepowiedni. "Jestem dziewczynką więc jestem słaba z matmy", potem z informatyki - w każdym razie wszyscy dają mi to do zrozumienia. A potem nawet jak skończy jakiś kierunek IT - "dajmy ją do wdrożenia, kobiety mają lepszy kontakt z klientem". Mam małą córkę wiec wiem co mówię, a dzieci lubią być akceptowane więc się starają dostosować.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Mam koleżankę z podstawówki - nasze drogi rozeszły się po LO, ona poszła na studia z elektronicznego przetwarzania informacji, czy coś takiego i teraz pracuje gdzieś, jako programista Ruby (wcześniej zajmowała się PHP / Zend) - z jakim efektem, to nie wiem, ale, jakby nie było: pracuje w IT :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka skończyła Informatykę w Dreźnie jeszcze w latach osiemdziesiątych. Odkąd nauczyłem się czytać zawsze pasjonowały mnie rządki znaczków na ekranie jej monitora. To ona pokazała mi, jak w Clipperze napisać program, który wygeneruje dźwięk z głośniczka systemowego (miałem wtedy 7 lat). W tym samym roku nauczyła mnie pisać skrypty batch file. Gdy miałem 8 lat pokazałem jej pierwszego napisanego MUD-a. Obecnie jest programistką w BSB (Bazy i Systemy Bankowe). Zaraziła mnie miłością (a raczej obsesją) do kompów i w zasadzie dzięki niej siedzę tu teraz z Wami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Skoro już dogrzebałam się do tego wątku dzięki Bartoszowi ;) to powiem tak: kobiet programujących zawodowo, w firmie lub na zleceniu - nie znam. Ale też nie jestem z branży deweloperskiej więc trudno żebym znała :D Sama zajęłam się Pythonem nie tak dawno i robię to raczej hobbystycznie - sprawia mi to frajdę. Pewnie liczba kobiet programujących zawodowo się zwiększy - takie czasy i słusznie: każdy ma prawo robić to co lubi i chce robić.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już dogrzebałam się do tego wątku dzięki Bartoszowi ;) to powiem tak: kobiet programujących zawodowo, w firmie lub na zleceniu - nie znam. Ale też nie jestem z branży deweloperskiej więc trudno żebym znała :D Sama zajęłam się Pythonem nie tak dawno i robię to raczej hobbystycznie - sprawia mi to frajdę. Pewnie liczba kobiet programujących zawodowo się zwiększy - takie czasy i słusznie: każdy ma prawo robić to co lubi i chce robić.

Czemu akurat Python?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Ania, rok temu podjęłam decyzję o przebranzowieniu i rozpoczęciu nauki programowania. Pracuję w javie, prowadzę bloga o programowaniu i IT i przede wszystkim mam z tego fun. Jest nas trochę w branży i całkiem fajnie sobie radzimy :)

Daj linka do bloga, zawsze to rodzynek i inne spojrzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 2 lat programuje zawodowo w Javie, okazyjnie w Scali, wbrew pozorom nie jest nas aż tak mało :)

Patrząc na rynek można odnieść wrażenie, że jedynie w HR pracują kobiety, wystarczy spojrzeć na ogłoszenia o pracę po GoldenLine czy na grupach Facebooka. Być może rzadko się ujawniają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...