Skocz do zawartości

Implementacja w niepublicznej klasie


vbia

Recommended Posts

Mam zrobić program, którego poprawność działania testowane będzie przez zewnętrzny program Test.java . I teraz mój problem jest taki, że nie wiem jak zrealizować następujące warunki zadania:

a) zaimplementowanie w niepublicznej klasie Czydopłynie publicznej i statycznej metod o następującym nagłówku:

public static boolean rybka1( boolean[][] tablica );

I teraz tak. Co napiszę to wyskakują błędy (zazwyczaj jest problem z tym, że klasa jest prywatna). Teraz kombinuję tak:

class Akwarium{
    private class Czydoplynie  {
        public static boolean rybka1( boolean[][] tablica ){
                   //*tutaj będzie taka tam funkcja sprawdzająca czy rybka ma możliwość przepłynięcia

}

}
}
public static void main (String[] args) {

    }

b) Nie rozumiem czy to, co piszę ma zawierać public static void main (String[] args) czy to będzie w programie testującym :/ i który program tak na prawdę uruchamiać ma się pierwszy :/

Dodam, że program testujący wysyła tablicę, w której jest "ścieżka" (pola 0 i 1 jeżeli jest rząd jedynek w tablicy to rybka przepłynie, a mój program ma to sprawdzić, czy w wysłana tablica da wynik pozytywny czy negatywny, ale to już pozostawiam sobie)

Gdyby ktoś mógł podsunąć mi szkielet taki jak zamieszczam tylko poprawny

Ps. Zaczynamy programować w Javie i prowadzący uznał, że to prościutkie zadanie na początek a jak dla mnie początek to napisanie programu samochód i stworzenie dla niego metod typu trąbi jedzie :/ niestety mam 4 dni na zrobienie tego więc ciężko mi się przebić przez kurs Javy w takim tempie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda metoda musi należeć do jakiejś klasy, dotyczy również to public static void main. Klasy wewnętrzne nie mogą mieć statycznych metod, musisz dać ją do innego pliku, np:

Akwarium.java:

public class Akwarium {
    public static void main(String[] args) {
        System.out.println(Czydoplynie.rybka1(null));
    }
}

 

Czydoplynie.java

class Czydoplynie {
    public static boolean rybka1(boolean[][] tablica){
        //TODO
        return false;
    }
}

Polecam użyć jakiegoś dobrego IDE do pisania kodu, który będzie sporo podpowiadał i pomagał (IntelliJ - darmowa wersja, lub Netbeans)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hm dziwne zadanie, jak na początek nauki. Ten kod kompiluje się bez błędów może Ci pomoże

public class Akwarium {
    private  static class CzyDoplynie {
        public static boolean rybka1( boolean[][] tablica ) {
            // todo
            return false;
        }
    }
    public static void main(String[] args) {
        // próba wywołania
        CzyDoplynie.rybka1(new boolean[1][1]);
    }
}

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...