Jump to content

Grill na wiosnę gazowy czy może węglowy

emildas
 Share

Recommended Posts

Off topic tak więc licze na to, ze jest to odpowiedni dział do zadania takiego pytania ;) Mianowiecie planuję zakup nowego grilla na sezon wiosną lato. Zastanawiam się czy zainwestować w grill gazowy czy może jednak pozostać przy węglowym.

Nigdy nie miałem gazowego. Czy warto Waszym zdaniem? 

Jak dla mnie to tylko i wyłącznie gazowy. Wcześniej używałem tradycyjnego, ale przy gęstej zabudowie dym nie był dobrze postrzegany wśród sąsiadów, po takiej imprezie człowiek zawsze przechodził tym zapachem, często się przypalało. Ogolnie bardziej grilla takiego trzeba pilnować, co nie jest często takie proste w dużej grupie osób. Ktoś musi przy nim nieustannie stać i patrzeć czy coś się nie przypaliło, czy jedzenie się dobrze ugrillowało. Na gazowym mogę zrobić grilla nawet w środku nocy. Rozgrzewa się w pięć minut, wszystko jest rowniutko wypieczone, nie przypala się, nie kopci. 

Poza tym przygotowanie jedzenia jest o wiele szybsze. Jedzenie wbrew moim obawom nie śmierdzi gazem, a pięknie czuć grillowanym. Mam trzy palnikowy kupiony na promocji w zeszłym roku w Leroy Merlin.
Widzę, ze model który mam jest jeszcze w sprzedaży na ten sezon.